Ознака: продажба
Црна хроника 21.01.20 | 14:28

Обвинение за скопјанец кој дома чувал дрога за продажба

Полицијата поднесе обвинениепротив скопјанец кој држел дрогата во домот заради натамошна неовластена продажба, соопшти Јавното обвинителство. Надлежен јавен обвинител...

Црна хроника 10.01.20 | 10:08

Седум години затвор за продажба на ќерка си

По одржана главна расправа на која беа изведени материјални и вербални докази, во Основниот кривичен суд – Скопје е објавена пресуда со која обвинетиот Т.Д. е прогласен...

Скопје 06.11.19 | 16:42

Коце Трајановски: Градската куќа не требаше да се продава, тоа е голема грешка

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски одржа прес конференција на која изнесе факти во врска со продажбата на Градската куќа. „ 1.Градската куќа не ги...

Свет 21.10.19 | 10:16

Кокаинот станува се поевтина дрога, а во Европа го има на секој чекор

Кокаинот станува сѐ почист и поевтин, покажуваат најновите студии, а само во британскиот главен град се трошат околу 23 килограми првокласен кокаин со улична вредност...

Економија 16.10.19 | 17:39

Пропадна продажбата на 1 ТВ, инвеститорот од Холандија се повлекол

Пензионерот Богдан Дамјаноски, кој склучи договор за купување на 1 ТВ, ќе го раскине договорот, соопштил тој за ИРЛ. Дамјаноски рекол дека инвеститорот во чие име настапува...

Свет 07.10.19 | 10:01

На продажба два острови во Турција

Острови близу југозападната провинцијата Мугла и западна Баликешир се пуштени во продажба на интернет, објави весникот „Сабах“. Остров близу Мумарис во Мугла е објавен...

Скопје 27.09.19 | 15:18

Шилегов не кажува каде ќе се сели администрацијата по продажбата на градската куќа

Градоначалникот Петре Шилегов одговарајќи на новинарско прашање дали ги прашал скопјани за намерата да го продава објектот и дека тој не е негов личен имот рече дека...

Калеидоскоп 10.09.19 | 21:47

Мајка ги продала новородените близначиња за да си купи мобилен

Неименувана мајка од Кина ги продала своите новородени близначиња за 7 400 фунти за да си ги отплати долговите на кредитните картички и да си купи мобилен. Машките бебиња...

Балкан 08.08.19 | 14:08

Татко си ја продал ќерката за 5.000 евра

Црногорската полиција денеска соопштила оти поднела кривична пријава против 40-годишник од Подгорица, поради сомнение дека извршил кривично дело тргување со луѓе, односно...

Економија 27.07.19 | 09:02

Сопствениците на неколку луксузни куќи во Охрид кои „живеат од плата“ ги продаваат „дворците“

Неколку куќи кои се наоѓаат на атрактивни локации во крајезерскиот дел на Охрид и се проценети на износи од околу 1 милион евра се ставени на продажба во неколку агенции...

Калеидоскоп 26.06.19 | 11:59

Првиот град кој забрани продажба на електронски цигари

Првиот град каде се забранува продажбата на електронски цигари, сè додека нивниот ефект врз здравјето не биде појасен, е Сан Франциско. Забраната, што ја изгласаа градските...

Калеидоскоп 29.05.19 | 09:46

Брена ја продава вилата за два милиони евра, причината ќе ви го скрши срцето

Вилата “Карингтонка“ која долго ја поседуваат за балканската ѕвезда и некогашниот тенисер станала преголема, па се договориле да купат помала куќа на Дедиње или Сењак....

Калеидоскоп 18.02.19 | 11:13

Колку пари ѝ следуваат на Македонија по продажбата на имотот во Токио

Во рамки на сукцесијата, после станот на Тито на Менхетн, продадени се и амбасадата и резиденцијата на некогашна СФРЈ во Токио за 14,7 милиони евра. Согласно Договорот...