Ознака: продажба
Скопје 06.11.19 | 16:42

Коце Трајановски: Градската куќа не требаше да се продава, тоа е голема грешка

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски одржа прес конференција на која изнесе факти во врска со продажбата на Градската куќа. „ 1.Градската куќа не ги...

Свет 21.10.19 | 10:16

Кокаинот станува се поевтина дрога, а во Европа го има на секој чекор

Кокаинот станува сѐ почист и поевтин, покажуваат најновите студии, а само во британскиот главен град се трошат околу 23 килограми првокласен кокаин со улична вредност...

Економија 16.10.19 | 17:39

Пропадна продажбата на 1 ТВ, инвеститорот од Холандија се повлекол

Пензионерот Богдан Дамјаноски, кој склучи договор за купување на 1 ТВ, ќе го раскине договорот, соопштил тој за ИРЛ. Дамјаноски рекол дека инвеститорот во чие име настапува...

Свет 07.10.19 | 10:01

На продажба два острови во Турција

Острови близу југозападната провинцијата Мугла и западна Баликешир се пуштени во продажба на интернет, објави весникот „Сабах“. Остров близу Мумарис во Мугла е објавен...

Скопје 27.09.19 | 15:18

Шилегов не кажува каде ќе се сели администрацијата по продажбата на градската куќа

Градоначалникот Петре Шилегов одговарајќи на новинарско прашање дали ги прашал скопјани за намерата да го продава објектот и дека тој не е негов личен имот рече дека...

Калеидоскоп 10.09.19 | 21:47

Мајка ги продала новородените близначиња за да си купи мобилен

Неименувана мајка од Кина ги продала своите новородени близначиња за 7 400 фунти за да си ги отплати долговите на кредитните картички и да си купи мобилен. Машките бебиња...

Балкан 08.08.19 | 14:08

Татко си ја продал ќерката за 5.000 евра

Црногорската полиција денеска соопштила оти поднела кривична пријава против 40-годишник од Подгорица, поради сомнение дека извршил кривично дело тргување со луѓе, односно...

Економија 27.07.19 | 09:02

Сопствениците на неколку луксузни куќи во Охрид кои „живеат од плата“ ги продаваат „дворците“

Неколку куќи кои се наоѓаат на атрактивни локации во крајезерскиот дел на Охрид и се проценети на износи од околу 1 милион евра се ставени на продажба во неколку агенции...

Калеидоскоп 26.06.19 | 11:59

Првиот град кој забрани продажба на електронски цигари

Првиот град каде се забранува продажбата на електронски цигари, сè додека нивниот ефект врз здравјето не биде појасен, е Сан Франциско. Забраната, што ја изгласаа градските...

Калеидоскоп 29.05.19 | 09:46

Брена ја продава вилата за два милиони евра, причината ќе ви го скрши срцето

Вилата “Карингтонка“ која долго ја поседуваат за балканската ѕвезда и некогашниот тенисер станала преголема, па се договориле да купат помала куќа на Дедиње или Сењак....

Калеидоскоп 18.02.19 | 11:13

Колку пари ѝ следуваат на Македонија по продажбата на имотот во Токио

Во рамки на сукцесијата, после станот на Тито на Менхетн, продадени се и амбасадата и резиденцијата на некогашна СФРЈ во Токио за 14,7 милиони евра. Согласно Договорот...