Ознака: продавница
Црна хроника 07.05.22 | 18:19

Битолчанка претепала продавачка и ја ограбила продавницата

Битолчанка со закана и физичка сила ограбила продавница, а по 45 минути била приведена во полициска станица. Како што соопшти МВР, вчера во 15:15 часот во Битола, полициски...

Свет 25.02.22 | 21:34

Ја ограбиле Ангела Меркел во продавница

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел во четвртокот била жртва на крадец додека купувала намирници во продавница во Берлин. Во таа прилика и бил украден паричникот,...

Црна хроника 04.10.21 | 16:18

Пожар во тетовска продавница, фрлиле шише со запалива течност

Шише со запалива течност ноќеска било фрлено кон продавница во Тетово при што се оштетени долниот дел од излогот и стаклото, но повредени нема, соопшти полицијата. Огнот...

Црна хроника 04.03.21 | 12:59

Со мотор влетал в продавница

Вчеравечер во 21.15 часот на патот во село Долни Дисан, неготинско, Д.Р.(33) од село Долни Дисан, управувајќи мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки, удрил во објект –...

Здравје 26.12.20 | 08:37

Колку време може да се помине во продавница без да се заразите

Здравствените експерти нудат совети како да се заштитите од коронавирус кога сте во маркет или трговски центар, а откриваат и колку време треба да потрошите во продавницата...

Црна хроника 25.12.20 | 18:57

Во продавница за чевли пронајдени 13 илјади парчиња пиротехника

Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид,  денеска по преземени мерки и активности по ОА „Петарди“ при претрес во продавница за обувки во...

Црна хроника 14.12.20 | 19:21

Под закана со нож ограбил продавница: 21-годишен битолчанец доби 30-дневен притвор

Основното јавно обвинителство – Битола поведе постапка против 21-годишен битолчанец, поради основано сомнение дека го сторил кривичното дело „разбојништво“ од член...

Црна хроника 12.10.20 | 17:27

Скопјанец дивеел во продавница во Аеродром, нападнал жена и полицајци

На 11.10.2020 околу 20.00 часот на подрачјето на Аеродром, наспроти „Мајчин дом”, бил лишен од слобода Т.Ј.(30) од Скопје, затоа што нападнал полициски службеници кои преземале...

Економија 03.06.20 | 15:37

Лидл ќе отвора продавница во Македонија?

Германскиот трговски синџир „Лидл“ планира да отвори свои продавници и во Македонија, дознава InStore од свои извори. Засега нема информација кога точно тоа би се случило,...

Калеидоскоп 27.03.20 | 23:14

Во Русија нема грабање во самопослуга: Чекаат подготвени колички со основните продукти

Во Русија за да не дојде до енормна набавка на основните продукти, количките во самопослугите се подготвени со потребните основни продукти за секој купувач. Луѓето...