Ознака: прободено
Црна хроника 31.07.21 | 17:43

27-годишно момче прободено во викенд куќа

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските служби...

Црна хроника 10.02.20 | 20:24

Со нож прободено 18-годишно момче во автобус на ЈСП

Околу 16 часот со нож избодено е 18 годишно момче во Скопје пренесе „Центар.мк“. Според информациите инцидентот се случил додека момчето било во автобус бр. 56, во скопско...

Црна хроника 14.06.19 | 17:40

Момче синоќа прободено со остар предмет пред скопска кафеана

Синоќа околу 21 часот полициски службеници од СВР Скопје го привеле Ш.A. (17) од Скопје поради тоа што пред угостителски објект на ул. „Бајрам Шабани“,со остар предмет му...

Црна хроника 15.04.19 | 16:06

Момче прободено вчера во двор на основно училиште

Синоќа околу 23 часот, било пријавено дека К.М. (19) од Скопје во дворот на ОУ „26-ти Јули“ во населба Шуто Оризари – Скопје, бил физички нападнат од две лица, кои му нанеле...