Ознака: прободен
Црна хроника 18.12.20 | 23:13

Прободен човек со нож во ГТЦ

Едно лице вечерва било прободено додека било во подрумските простории на ГТЦ, потврдија за Фокус од МВР. Напаѓачот кој му нанел убодна рана на лицето е приведен. Се очекува...

Црна хроника 10.11.20 | 16:18

Ја дочекал Брзата помош на клупа, со две удобни рани – се расчистува случајот со младиот прободен кавадарчанец

Основното јавно обвинителство од Кавадарци по допрен глас има отворено предмет и постапува во врска со настанот со прободено момче со нож во Кавадарци. Ова денеска...

Црна хроника 20.02.20 | 11:15

Турски државјанин прободен со нож, приведена девојка за обид за убиство

Едно лице е згрижено синоќа во гостиварската болница, откако претходно во неутврдени околности било прободено со нож. Според неофицијални информации на нападот му...

Црна хроника 06.12.19 | 23:51

Инцидент во Бутел: Нападнати деца, едното рането со нож

Вечерва во Бутел кај Зегин физички нападната група на мирни дечиња, со нож во пределот на грбот е прободен 13-годишниот Никола од Бутел, обелоденува Дарко Костовски. Според...

Црна хроника 30.10.19 | 16:32

Врсничкото насилство во подем: Малолетник прободен со нож од свој соученик

Малолетник се здобил со повреди во ногата, откако бил нападнат со нож од соученик, информира МВР. Вчера во 13:00 часот во СВР Скопје, А.Џ. пријавил дека во село Сарај, скопско,...

Црна хроника 31.08.19 | 17:21

Крвав инцидент синоќа во Идризово: Затвореник два пати прободен со остар предмет

Синоќа било пријавено дека околу 22 часот во затвореното одделение на КПУ „Идризово“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ш.И. (28) од Скопје и П.С....

Црна хроника 26.03.19 | 15:37

Таткото на прободениот полицаец открива: Осомничените се обиделе да побегнат и направиле сообраќајка

Таткото на Филип Филиповски, кој остана без еден бубрег и слезина откако во петокот навечер беше крвнички нападнат пред ноќен клуб во Марино, Гоце Филиповски, пред камерата...

Црна хроника 26.03.19 | 10:25

Повредите на сторителите се од сообраќајката што ја направија додека бегаа

Гоце Филиповски, таткото на прободеното момче во дискотеката во Марино, реагира на зборовите на поранешниот градоначалник Звонко Цветковски, денеска вработен во МВР,...

Црна хроника 14.03.19 | 15:12

Прободено 13-годишно момче во Скопје

Вчера околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Гоце Стојчевски“ во Скопје, 14-годишник од Скопје физички нападнал 13-годишно момче, исто така, од Скопје,...

Црна хроника 09.03.19 | 17:24

Млад скопјанец прободен со нож на „Џон Кенеди“

Во 22,10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Џон Кенеди“ 24-годишниот К.С. од Скопје по претходна расправија бил физички нападнат од 25-годишниот Љ.А. од Скопје,...

Црна хроника 08.01.19 | 14:57

Групна тепачка пред кафуле во Демир Хисар, битолчанец прободен со нож

Вчера околу 19 часот, пријавено е дека пред кафе бар на ул. Битолска во Демир Хисар, дошло до физичка пресметка помеѓу Д.Ј. (40) од с. Вардино-Демир Хисар, М.Г (25) од Битола,...