Ознака: приведување
Црна хроника 12.06.22 | 11:13

Приведено лице од тетовско за издржување на затворска казна

На 11.06.2022 во 23.00 часот на ул.“Илинденска“ во Тетово полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Л.А. (29) од с. Селце, тетовско, соопшти Министерството за внатрешни...

Црна хроника 20.03.22 | 09:52

За неколку часа вчера приведени осум лица поради најдена дрога

Во Тетово осум лица се приведени за неколку часа во два одвоени случаи на откриена дрога. Прво при претрес кои го направиле полицајци во угостителски објект и плац за...

Црна хроника 21.02.22 | 11:34

Приведени три лица од Гостиварско за издржување затворски казни

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар на 20.02.2022 во периодот од 10:20 часот до 17:50 часот, на улиците „Никола Парапунов“ и „Илинденска“...

Црна хроника 07.02.22 | 10:00

Претреси во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две лица

Полициски службеници од Полициската станица Кавадарци вчера околу 14.30 часот на ул.„Јован Планински“ во Кавадарци, ги лишиле од слобода К.Ч.(39) и П.С.(38), двајцата од Кавадарци. Тие...

Црна хроника 04.02.22 | 10:10

Приведен скопјанец за кого била распишана потерница за издржување затворска казна

На 03.02.2022 на ул.„Речиште“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Љ.(28) од Скопје. За него била распишана потерница...

Црна хроника 21.01.22 | 19:37

Приведен маж од Визбегово откако му бил најден пиштол

Полицијата денеска го приведе М.Р. (38) од Визбегово. При извршен преглед кај него е пронајден пиштол со две рамки со вкупно 34 куршуми калибар 9 милиметри. Како што соопшти...

Црна хроника 25.07.21 | 20:23

Приведен криминалец од гостиварско баран со потерница

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар попладнево, со судска наредба, го привеле А. Ш. (48) од гостиварско Калиште, осуден на затворска...

Македонија 09.06.21 | 20:14

Студентска организација на ЕПП со осуда за приведувањето и тепањето на Калошев

Студентска организација на ЕПП најостро го осуди чинот за приведувањето и тепањето на Стефан Калошев и повика на почитување на правото на протест од страна на Владата...

Црна хроника 28.12.20 | 13:30

Подготвувале напади и самоубиствени појаси: Приведени осум терористи по голема акција во Скопје и Куманово

По спроведена повеќемесечна истрага, вчера се приведени осум лица за сторено кривично дело „терористичка организација“, соопшти МВР. Одделот за сузбивање на организиран...

Црна хроника 24.11.20 | 15:24

Приведен 31-годишен скопјанец со кокаин

Полицијата вчера приведе скопјанец кај кого бил пронајден кокаин. На 23.11.2020 во 21.00 часот, од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Центар бил приведен В.Н.(31)...

Македонија 21.10.20 | 18:39

Издадена наредба за присилно приведување на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, објави дека е издадена наредба за негово присилно приведување. Во продолжение ја пренесуваме реакцијата на Стоилковски во...

Црна хроника 06.10.20 | 14:20

Приведени двајца разбојници во Карпош: Ограбувале обложувалници, цркви и маркети

Од полицијата соопштија дека на 5 октомври околу 19.30 часот на булеварот Партизански одреди во Скопје полицајци од Одделението за криминалистички работи Карпош привеле...

Црна хроника 28.07.20 | 17:40

Двајца тетовци приведени по претрес во нивните домови

Тетовски полицајци заедно со скопски колеги од сектор за дрога привеле двајца тетовчани по претрес утринава во нивните домови при што се најдени предмети кои потекнуваат...

Црна хроника 23.07.20 | 13:50

Приведен осомничен за ранување на тетовец

По три недели вчера е приведен 31-годишниот Н.Б. од Лавце кој на 1 јули пукајќи од огнено оружје го рани 40-годишникот Ш.М од Тетово. Денеска Н.Б. со соодветен поднесок ќе...

Црна хроника 18.07.20 | 15:15

Приведен српски државјанин за криумчарење мигранти

Полицијата синоќа запрела „цитроен“ со српски регистарски ознаки управувано од триесет и пет годишен жител на Врање во којшто биле пронајдени 12 мигранти од Сирија. Возачот...

Црна хроника 10.06.20 | 12:38

Голтнал марихуана пред приведување од полицајци

Тетовската полиција соопшти дека вчера во околу 20 часот и 20 минути на улица „107“ во Тетово, полицајци лишиле од слобода жител на Долно Седларце, затоа што при преглед...

Црна хроника 27.04.20 | 18:02

Приведено лицето кое качено на возило пцуеше кон сопругата на Пендаровски и по ќерката на Заев

Во врска со видео материјалот кој денеска се споделува по социјалните мрежи, на кој се гледа лице кое го нарушува јавниот ред и мир и непристојно се однесува, МВР излезе...

Црна хроника 18.03.20 | 11:06

Приведен маж од Гостивар поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија

Министерсвото за внатрешни работи информира дека е приведен маж од Гостивар поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Вчера околу 20.50...

Црна хроника 17.11.19 | 10:39

Десет лица приведени при контрола на седум угостителски објекти во Скопје

Десет лица се приведени вчера и денеска во периодот меѓу 23:00 до 04:00 часот во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи, Државниот пазарен инспекторат...

Црна хроника 17.10.19 | 10:43

Кумановка приведена поради сомнеж за трговија со наркотици

Жителка на Куманово вчера попладне е приведена откако при полициска контрола кај неа е пронајдена прашкаста материја. Нешто подоцна полицијата привела и 40 годишен...