Ознака: притисок врз медиуми
Македонија 10.04.21 | 10:46

Стоилковски: Додека „се гуши“ огромниот скандал, режимот на мафијата си диктира медиумски настапи

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, наум Стоилковски обвини дека власта се обидува со силен притисок врз медиумите да ги заташка бројните криминални афери во кои е вмешана. Наумовски...

Македонија 09.04.21 | 11:25

Мицкоски: Да престане притисокот врз медиумите, да не мора вакви афери како „Мафија“ да објавуваат пред временската про

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува неправди...

Македонија 06.03.20 | 11:28

Република повторно на удар на власта и трас-трас судството на Заев: Продолжува со сите сили предизборниот притисок врз медиумите и новинарите

Владејачката партија СДСМ со помош на судството кое работи по нивна директива, врши преизборна медиумска хајка против медиуми врз кои нема контрола. Како се приближуваат...