Ознака: притисоци
Македонија 26.10.21 | 09:53

ВО ЖИВО: Кој стои зад нападот на новинарската екипа во Прилеп и зошто полицијата не презема ништо

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски. Кој стои...

Македонија 26.10.21 | 08:29

МВР е партиска испостава на СДСМ: Заменик-командирот на ОВР Неготино му седи во скут на градоначалникот

По мега скандалот што го објави опозициската ВМРО-ДПМНЕ за тоа како раководните структури во МВР се под целосна контрола на СДСМ и се ставени во служба на партијата,...

Македонија 22.10.21 | 14:30

СДСМ врши притисок врз гласачите во Дебарца, Ногачески ги прашува: Ова е таа демократија што ја промовирате секојдневно!?

Деновиве сè повеќе мои гласачи ми пристапуваат и ме известуваат дека се под притисоци и закани во вториот круг да не гласаат за мене, oбјави независниот кандидат и актуелен...

Македонија 30.09.21 | 23:59

Централата бара од лекари, негувателки, полицајци да донесат 10-15 гласачи со име, презиме, датум на раѓање и телефон

Кандидатот за советник од граѓанската иницијатива „За Наше Куманово“ Николај Павловски, на прес-конференција обелодени злоупотреба од страна на централната власт...

Македонија 04.09.20 | 13:49

Таравари: Наместо власта да се фокусира на вистинскиот криминал, нам ни вршат притисоци

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, се жали дека во последните три недели нема ден, а да нема некоја од државните инспекции во општините во Полошкиот Регион,...

Црна хроника 30.04.20 | 11:07

Се обидува ли власта да скрие поткупување на гласачи и непочитување на полицискиот час?

Власта утрово се обидува да сокрие случај на поткупување на гласачи и непочитување на полициски час, кој полициските службеници го констатирале на територија на општина...

Македонија 21.12.19 | 13:16

Манчевски: Никој да не помисли да врши политички притисок пред изборите врз вработените во јавниот сектор

Никој да не помисли да врши притисок од политички аспект врз вработените во јавниот сектор во периодот што следи поради изборите, а доколку тоа се случи, да се пријави...

Македонија 09.10.19 | 09:20

Ивановска: Антикорупциска има смртни непријатели и многу притисоци

Пpитисоци има, а доаѓаат од оние за кои сме ги завршиле постапките и сме ги објавил, откри претседателката на Државната комисија за cпрeчување кopпуција, Билјана Ивановска. Знаете...

Македонија 04.10.19 | 14:06

НСП до дел од раководителите во МВР: Срам да ви е!

Од Независнот синдикат на полицијата најостро ги осудија притисоците кои, како што велат, деновиве ги прават некои од највисоките раководители во поедини Сектори за...

Македонија 02.10.19 | 18:55

Притисоци по телефон го одложија изборот на судии во Скопска апелација

Изборот на шест cyдии за Апелациониот cyд Скопје денеска пpoпадна откако седницата на Cyдскиот совет се прекина за пауза и паузата се претвори во колективна паникa на членовите...