Ознака: притисоци
Балкан 06.05.22 | 20:38

Вучиќ: По изјавата на Путин, Србија е под притисок на Запад да го признае Косово

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во обраќањето до јавноста изјави дека Србија во иднина ќе оди посилно на европскиот пат, дека е под голем притисок откако рускиот...

Скопје 27.04.22 | 18:18

Им ветувале добри оценки ако ги убедат соучениците да дојдат на настава: Притисок врз ученици и наставници од „Васил Антевски-Дрен“

Во средното скопско училиште „Васил Антевски-Дрен“ се врши притисок врз учениците за да се вратат на настава, а како што дознава „Курир“ од свои извори на некои ученици...

Македонија 22.04.22 | 08:57

Владата да запре со понижувањето и притисокот врз наставниците, и да ги реализира барањата на СОНК

Владата да запре со понижувањето и притисокот врз наставниците, и да ги реализира барањата на СОНК, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Неодговорни се изјавите од владата дека немаат...

Македонија 20.04.22 | 14:40

Димитриеска Кочоска: Згрозена сум од притисокот на власта кон просветните работници, тие ги бараат само нивните основни права

Потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Димитриеска Кочоска заедно со градоначалникот на Општина Велес, Марко Колев во рамките на активноста „Промените се случуваат,...

Македонија 20.04.22 | 11:15

Власта ги остава штрајкувачите без плата

На вработените во образованието и детските градинки кои штрајкуваат државата ќе им исплати само придонеси, порача министерката за труд и социјална политика Јована...

Македонија 18.04.22 | 14:02

Притисоците и ниските удари врз штрајкувачите се засилуваат, но тоа нема да не поколеба да истраеме, велат од СОНК

Започна втората недела откако СОНК спроведува штрајк во училиштата и градинките, вчерашната одлука на Советот на синдикатот да не ја прифати понудата од владата за...

Македонија 07.03.22 | 15:15

„Алфа“: Додека беа опозиција СДСМ ни се закануваа, сега како власт ни прават невидени притисоци преку сите нивни институции

„Aлфа“ останува трн во око за СДСМ, велат од телевизијата, додавајќи дека додека партијата беше опозиција им се закануваа, а сега како власт им прават невидени притисоци. Сите...

Македонија 11.11.21 | 10:36

Финансова полиција: Не сме знаеле дека домот е на Јаулески

Утринава, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, на социјалната мрежа фејсбук објави дека во неговиот дом упаднала Финасова полиција. Од Управата за финансиска...

Македонија 11.11.21 | 09:56

Пред гласањето доверба на Владата Финансова вршела претрес и кај високи партиски функционери, членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ

Во интервал од половина час од 5.30 до 6 часотоутрово Финансиската полиција упаднала и во домовите на високи партиски функционери и истакнати членови и симпатизери на...

Македонија 11.11.21 | 08:59

Јаулески: Извршија претрес, му го земаа мобилниот на татко ми – класични потези на очај на режимот во паѓање

Ова се класични потези на очај на режимот во паѓање. Ова е хунта, се работи за обид за притисок врз моите родители на денот на гласањето за недоверба на оваа влада, вели...

Македонија 11.11.21 | 08:15

Утрово во 5.30 упаднала Финансиска полиција кај пратеник на ВМРО-ДПМНЕ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Струга Јован Јаулески утрово информира дека Финансиска полиција упаднала во неговиот дом за да врши претрес. За истиот притисок информира...

Македонија 10.11.21 | 10:22

ДУИ со најниски средства сака да ги превземе пратениците на Беса, открива Хоџа

Министерот за земјоделство Аријанит Хоџа од Движењето Беса во „Програмата 200“ во Алсат рече дека ДУИ секојдневно се обидува со најниските средства да ги превземе пратениците...

Македонија 09.11.21 | 10:07

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и луѓето околу него вршат притисок врз пратениците кои се за рушење на владата

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека премиерот Зоран Заев и луѓето околу него вршат притисок на пратениците кои се за рушење на владата. Губитникот Заев да оствари барем едно ветување,...

Македонија 29.10.21 | 21:06

Ковачки по поднесувањето кривична пријава за прилепската злосторничка група: Знаеме кои сте!

Денеска во ЈО поднесовме кривична пријава против злосторничката група службеници во МВР, кои вршеле следење, малтретирање и тепање на неистомисленици на Заев во Прилеп...

Македонија 29.10.21 | 19:27

Ме yдираа, ѝ се зaкaнуваа на девојка ми: Ново cвeдоштво за притисоците од параполициските структури во Битола

Екипата на „Инфомакс“ во Битола дојде до скандалозно сведоштво на младо момче кое било нападнато од страна на, како што велат, параполициските структури на СДСМ. Во...

Македонија 28.10.21 | 08:49

Ова се возилата на специјалците од МВР кои малтретираат активисти на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

Ова се слики од возилата на специјалците на МВР кои се паркирани пред одморалиштето на МВР во населба Свети Стефан во Охрид, објавува Охрид24.мк. Според порталот, постојано...

Македонија 27.10.21 | 16:41

МПС: Ги охрабруваме сите наши членови да ги пријават сите вербални притисоци врз нив

Од Македонскиот полициски синдикат, како што велат – единствен репрезентативен синдикат во Министерството за внатрешни работи, Агенцијата за Разузнавање, Агенцијата...

Македонија 27.10.21 | 11:59

Душанка Ј. од Бутел, да добие струја, Андријана А. од Битола – вработување за ќерката во Скопје: Уценувани луѓе за да гласаат за СДСМ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, објави фотографии на кои се гледа дека полициски службеници од единицата за специјални задачи се испратени во Битола од...

Македонија 27.10.21 | 09:42

ВМРО-ДПМНЕ: Главен на параполициските структури кои вршат поткуп и заплашување во Битола е Васко Ковачевски

СДСМ е во паника и се поочигледниот пораз сака да го минимизира со поткуп и насилство, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во сооштение до јавноста од опозициската партија се истакнува...

Македонија 26.10.21 | 11:14

Ковачки: Злосторнички параполициски групи на Заев и Спасовски има и во Охрид, Битола и Радовиш

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ. Денес повторно продолжуваме...