Ознака: прислушување ОЈО
Македонија 29.05.20 | 14:24

Параполиција ја прислушува опозицијата

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не е направен...

Македонија 14.03.19 | 15:49

Се проверува дали имало прислушање и во Обвинителството за организиран криминал и корупција

Во тек е вештачење на хард дисковите на Обвинителството за организиран криминал и корупција, затоа што при непосредната контрола не постоеја технички можности да се...

Македонија 20.12.18 | 09:12

Објавена снимка од телефонот на Катица Јанева

Порталот Експрес.мк пишува дека на социјалните мрежи кружи видеоснимка направена со телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, најверојатно снимено...

Македонија 20.12.18 | 08:53

Обвинителите не биле само прислушувани, биле и следени

Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, најави нов скандал поврзан со обвинителите од ОЈО. Судијата Панчевски најави нов скандал со прислушкување...