Ознака: принцот вилијам
Калеидоскоп 14.01.20 | 14:41

Поранешниот телохранител на Дајана открива што кажал принцот Хари кога имал четири години

Поранешниот телохранител на принцезата Дајана, Кен Варф, се присетил како го слушал четиригодишниот принц Хари кој му велел на својот брат Влијам дека може да прави...

Калеидоскоп 13.01.20 | 17:18

Британските принцови Вилијам и Хари тврдат: Не сме скарани

Британските принцови Вилијам и Хари, пред почетокот на кризниот состанок со кралицата Елизабета и со нивниот татко принцот Чарлс, објавија заедничко соопштение со...

Свет 13.01.20 | 14:31

Тишината прекината: Принцовите Хари и Вилијам објавија заедничко соопштение

Британските принцови Вилијам и Хари објавија заедничко соопштение во кое ги негираат наводите за „злоставување“, по известувањата на медиумите дека Хари се чувствувал...

Калеидоскоп 12.01.20 | 17:15

Вилијам тажен за одлуката на брат му Хари: Не можам веќе да го подржувам

Цел живот го поддржвав брат ми, но веќе не можам, рече принцот Вилијам во првата изјава откако принцот Хари и неговата сопруга Меган одлучија да се откажат од сите кралски...

Сцена 18.12.19 | 00:07

Што се случува? Кејт ја оттргна раката на Вилјам од нејзиното рамо

Гостување на Би-Би-Си на војвотката и војводата од Кембриџ, Кејт и Вилијам е топ тема на социјалните мрежи. Кога британска готвачка и ТВ ѕвезда 84-годишната Мери Бери обелодени...

Калеидоскоп 28.10.19 | 12:22

Дали првата службена средба на скараните браќа Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Британците стравуваат дали за две недели браќата кои во последно време не се во добри односи ќе се сретнат очи во очи на Денот на примирјето, кој ја прекина Првата светска...

Калеидоскоп 21.10.19 | 19:47

Се скараа поради Меган, Принцот Хари емотивно: Јас и Вилијам тргнавме по различни патишта

Кога принцот Хари ја запозна Меган Маркл пред три години, започнаа и шушкањата дека тој се дистанцирал од остатокот на кралското семејство, па дури и од братот Вилијам....

Калеидоскоп 15.10.19 | 13:58

Принцот Вилијам и Кејт во посета на Пакистан, ги чуваат 1000 полицајци

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам допатувале во Пакистан на нивното најсложено службено патување. Војвотката од Кембриџ на аеродромот ги воодушевила сите присутни со...

Мода и убавина 06.10.19 | 09:27

Кејт носела завеса кога го завела принцот Вилијам

Фустанот што го носела војвотката од Кембриџ кога го завела принцот Вилијам е парче облека кое ниту на сон не би го поврзале со денешната принцеза Кејт. Кејт Мидлтон...

Калеидоскоп 27.06.19 | 10:05

Принцот Вилијам отворено: Немам проблем ако моите деца се хомосексуалци

Принцот Вилијам и војвотката Кејт важат за родители кои добро ги воспитуваат своите деца. Како идни крал и кралица, нивниот став околу чувствителните општествени прашања...

Калеидоскоп 26.05.19 | 20:07

Нов скандал во кралското семејство: Вилијам ја третирал Кејт како да му е слугинка

Ендрју Мортон, авторот на книгата „Вилијам и Кетрин“, која излезе пред венчавката на војводата и војвотката од Кембриџ, тврди дека нивната врска била катастрофална...

Калеидоскоп 25.05.19 | 15:39

Кејт или Меган: Кој има повеќе следбеници на социјалните мрежи?

Вилијам и Кејт со 8,9 милиони следбеници, наспроти 8,3 милиони следбеници на Хари и Меган- водат во битката за популарност на социјалните мрежи. Кралицата Елизабета Втора,...

Калеидоскоп 28.03.19 | 17:53

Принцот Вилијам ќе го пропушти првиот роденден на Луј

Принцот Вилијам ќе го пропушти првиот роденден на својот помлад син, Луј. Причината се итните обврски утврдени во неговиот распоред. Палатата Кенсингтон објави дека...

Семејство 05.02.19 | 17:52

Кејт Мидлтон ѝ го презела принцот Вилијам на оваа дама

Пред да ја запознае Кејт Мидлтон, принцот Вилијам бил во љубовна врска со пријателка од детството Арабела Мусграв, пишува во книгата „Вилијам и Хари: Зад ѕидовите на...

Калеидоскоп 23.12.18 | 10:57

Поради Меган не заборува со братот: Принцот Хари повторно одби да ја испочитува традицијата

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл и Принцот Хари секојдневно се под лупа на јавноста, а како што изгледа, тие не одбегнуваат да и се спротивстават и на Кралицата. Овој...

Калеидоскоп 15.12.18 | 20:15

Дали е ова најслатката Божикна честитка на Кејт и Вилијам?

Тројцата најмлади членови на петчленото семејство го привлекуваат вниманието на преслатката фотографија. Имено, Кенсингтонската палата објавила фотографија од принцот...

Семејство Живот 14.12.18 | 13:31

Кејт и Вилијам го чекаат четвртото бебе

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон е бремена по четврти пат и повторно ќе роди девојче, пишува британскиот портал „Госип кап“. Веста ја пренесоа и други светски медиуми....