Ознака: Принцот Филип
Калеидоскоп 17.09.21 | 11:28

Тестаментот на принцот Филип ќе остане тајна барем 90 години

Последната волја на војводата од Единбург, принцот Филип, ќе остане тајна најмалку 90 години, со цел „да се заштити достоинството и положбата“ на кралицата, одлучија...

Вести 05.05.21 | 22:04

Кралската медицинска служба соопшти од што починал принцот Филип

Речиси еден месец од смртта потврдено е од што почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета. 99-годишниот принц починал од старост, потврдија лекарите,...

Калеидоскоп 22.04.21 | 11:35

Златен прстен со печат, уметнички слики, скапоцени книги: Еве што им остава принцот Филип на своите наследници

Богатството што беше во сопственост на принцот Филип не е најголемо во кралското семејство, но тој, сепак, имаше значителна сума за време на неговиот живот. По неговата...

Калеидоскоп 18.04.21 | 09:14

На погребот на неговиот дедо: Кралицата го спаси од срам принцот Хари

Принцот Филип беше погребан вчера. Неговото семејство достојно го придружуваше до вечното почивалиште и во согласност со епидемиолошките мерки и неговите желби. Принцот...

Балкан 17.04.21 | 23:28

Револуцијата во 1922 година го избркала Принцот Филип од Грција

Малкумина знаат дека принцот Филип има грчки корени.Тој заедно со својата мајка избегал поРеволуцијата од 11 септември 1922 година, кога монархијата беше укината во Грција. Оттогаш...

Калеидоскоп 17.04.21 | 19:50

Кејт Мидлтон со симболичен накит на погребот на принцот Фил

Познато е дека и војводата и војвотката од Кембриџ уживаа во блиски односи со принцот Филип во текот на целиот живот, како и силна врска со кралицата, нешто на што Кејт...

Калеидоскоп 17.04.21 | 19:39

Полугола жена трчаше низ толпата на погребот на принц Филип

Пред замокот Виндзор, каде се одржува погребот на британскиот принц Филип, се случи непријатна сцена кога полугола жена започна да трча низ толпата. Полицијата веднаш...

Калеидоскоп 17.04.21 | 19:28

Кралицата сама со насолзени очи на погребот на принц Филип

Кралицата Елизабета Втора, сопругата на покојниот принц Филип, пристигна на неговиот погреб одвоена од другите членови на семејството. Додека останатите членови на...

Калеидоскоп 17.04.21 | 14:54

За сите кои се сомневаа дека Хари му е внук: На интернет кружи фотографија од принцот Филип од 50-тите години

Корисниците на социјалните мрежи се восхитени од сличноста на принцот Филип од младите денови со принцот Хари. Цел свет ќе го следи денешното последно испраќање на...

Калеидоскоп 17.04.21 | 14:36

Очите на целиот свет се вперени во ковчегот на принцот: Филип самиот барал овие работи денеска да бидат во него!

Кралското семејство пристигна на погребот на принцот Филип. Очите на светската јавност се вперени кон дворецот Виндзор додека кралицата се подготвува да се збогува...

Калеидоскоп 17.04.21 | 12:50

Церомонијата ја испланирал сам: Денеска ќе биде погребан принцот Филип

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се збогува со...

Свет 17.04.21 | 10:11

Самиот си го испланирал погребот: Принц Филип денеска ќе биде испратен на вечното почивалиште

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се збогува со...

Свет 14.04.21 | 22:54

Ковчегот на Принцот Филип е спремен веќе 30 години

Принцот Филип ќе биде погребан во ковчег од даб обложен со олово и специјално за него е направен пред 30 години. Британските медиуми пишуваат дека традиција е кралските...

Калеидоскоп 13.04.21 | 19:41

Сам си го испланирал погребот – За овие четири предмети кои ќе бидат над неговиот ковчег зборува цел свет

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде одржана...

Калеидоскоп 13.04.21 | 11:02

Принцот Хари на погреб кај дедо му замина без Меган, го пречека кралското обезбедување

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од Единбург,...

Свет 13.04.21 | 09:04

Наместо серии и ријалити шоуа емитувале вести: Би-Би-Си добил 100.000 жалби за известувањето за смртта на принцот Филип

Телевизиската куќа „Би-Би-Си“ добила преку 100.000 жалби од гледачите за постапките на телевизијата околу известувањето по повод смртта на принцот Филип, војводата од...

Калеидоскоп 11.04.21 | 23:14

Откриено зошто само Хари ќе присуствува на погребот на принцот Филип

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од портпаролот...

Свет 10.04.21 | 20:45

Принцот Филип ќе биде погребан на 17 април

Погребот на принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, ќе се одржи на 17 април во капелата на „Сент Џорџ“, во замокот Виндзор, соопшти денеска Бакингемската...

Калеидоскоп 10.04.21 | 19:10

Принцот Филип ќе биде погребан на 17 април, ќе дојде принцот Хари, но не и Меган Маркл

Погребот на принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, ќе се одржи на 17 април во капелата на „Сент Џорџ“, во замокот Виндзор, соопшти денеска Бакингемската...

Калеидоскоп 10.04.21 | 17:46

Тој беше моја сила и прибежиште сиве овие години

На официјалниот профил на „Инстаграм“ на британското кралско семејство е објавена порака по повод смртта на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора. Во...