Ознака: принц ендрју
Калеидоскоп Свет 16.02.22 | 09:11

Принцот Ендрју ќе плати за вонсудска разрешница на судење за сексуален напад и силување

Случајот против британскиот принц Ендрју за сексуална злоупотреба врз Вирџинија Џуфре, покренат минатиот месец во Њујорк, беше решен со вонсудска спогодба. Финансиските...

Калеидоскоп 14.01.22 | 10:17

Кралицата му ги одзеде воените чинови и кралската титула на принцот Ендрју кој ќе одговара за силување малолетничка

Еден ден откако судијата во Њујорк дозволи случај против принцот Ендрју за сексуална злоупотреба, вториот син на кралицата Елизабета Втора остана без сите воени чинови...

Семејство 12.01.22 | 20:04

Судот го одби барањето на принцот Ендру: Ќе му се суди за сексуално вознемирување на малолетничка

Американскиот суд ја отфрли понудата на британскиот принц Ендру да ја одбие тужбата на Вирџинија Џефри, која го обвинува војводата од Јорк дека сексуално ја вознемирувал...

Свет 10.08.21 | 12:28

На британскиот принц Ендрју ќе му се суди за сексуална злоупотреба на малолетничка

На британскиот принц Ендрју ќе му се суди во Њујорк за наводна сексуална злоупотреба на жена која тврди дека била „најмена“ за секс кога била малолетничка, со посредство...