Ознака: примислав димовски
Македонија 31.12.19 | 17:10

МВР, 31 декември 2019 година: Незаконски унапредувања, стотици разрешувања и Примислав Димовски на чело на ЕИП

Примислав Димовски, досегашен командант на Единицата за прв одговор и интервенција „Алфи“, е назначен за началник на новата Единица на интервентна полиција што денеска...

Македонија 31.12.19 | 13:25

Формирана Единицата за интервентна полиција: Нови униформи без името на државата

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска во полицискиот центар „Ѓорче Петров“ присуствуваше на официјализирање на формирањето на новата организациона...

Македонија 28.11.19 | 15:57

Дали Примислав Димовски е вмешан во случајот „Рекет“?

Сите обвинители и истражителите од СЈО кои биле дел од злосторничкото здружение и кои цицале народни пари да си дадат оставки за да не ја попречуваат истрагата за парите...

Македонија 27.11.19 | 21:53

Ѓорѓиевски: Примислав, ни Катица веќе не ти верува

Примислав, ни Катица веќе не ти верува кога се колнеш како Заев дека не си влегол во крими шемите на СЈО за пари, туку за правда, му порача Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 27.11.19 | 21:45

Првиот човек на алфите: Доколку се утврди дека сум несоодветно платен, подготвен сум да ги вратам парите

Командантот на полициската единица алфи, Примислав Димовски се огласи во јавноста откако се најде на листата на ангажирани од СЈО, на кои им се исплатени хонорари. Тој...

Македонија 22.08.19 | 15:08

Боки му ѕвонел кога ги земал парите: Првиот човек на „Алфите“ вмешан во „Рекет“?

Во Министерството за внатрешни работи има сомнеж дека командантот на специјалната единица „Алфа“, Примислав Димовски е вмешан во случајот „Рекет“ – јавува „Лидер“...