Ознака: прилепско
Македонија 05.08.21 | 18:53

Евакуирани неподвижни сопружници од с.Ракле

Две лица биле евакуирани денеска од страна на полицијата, откако било пријавено дека тие се неподвижни и во опасност од пожарите кои беснеат и во Прилепско. Денеска...

Црна хроника 17.09.19 | 15:05

Пожар кај прилепското село Селце

Пред околу еден час избувна голем пожар кај манастирот „Свети Димитрија“ кај прилепското село Селце. Пожарот се прошири накај блиската борова шума и засега нема опасност...

Црна хроника 25.07.19 | 10:46

„Голф“ и „Пасат“ се судриле вчера во прилепско, две лица повредени

Вчераутро на регионалниот пат с. Кривогаштани- с. Житоше, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски...

Црна хроника 04.03.19 | 13:47

Две „Астри“ се судриле вчера во прилепско, пет лица повредени

Вчера попладне на патот село Крушеани – село Обршани, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел астра“ со прилепски регистарски ознаки,...