Ознака: прилепска болница
Македонија 12.01.21 | 18:54

Здравствениот дом и Општата болница во Прилеп стануваат една установа

Владата на денешната седница ја прифати Предлог-програмата на Министерството за здравство за задолжителна имунизација на населението за 2021 година во која е содржан...

Здравје 26.11.20 | 17:34

Постелнина, јоргани, перници и пакети вода за Прилепската болница од Жените на ВМРО-ДПМНЕ

Унијата на жени на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп донира постелнина, јоргани, перници и пакети вода за ковид-одделението во Прилепската болница. Како партија бараме одговорност...

Македонија 24.11.20 | 19:04

Пациентите во прилепската болница ги предупредуваат да штедат на воздух, можело да снема

Откако се појавија фотографии како во битолската болница пациент добива инфузија а до него покриен лежи друг пациент кој само што починал, излегуваат нови информации...

Македонија 24.11.20 | 16:06

Во прилепската болница слободни уште триесетина кревети

Со новиот ковид-оддел на гинеколошкопто одделение, прилепската болница  се вбројува во врвот на општите болници во државава со најмногу слободни места за хоспитализација...