Ознака: пријателство
Колумни 27.11.19 | 11:22

„Пријателство“

Петар Поп-Арсов „Го поддржуваме сето она кое што е добро за двете страни“. Само така може и никако поинаку. Тоа го налага општата култура и воспитување. Тоа е најдобрииот...

Калеидоскоп 17.11.19 | 08:52

Ги чував твоите тајни, ти бев пријател, а ти ме отфрли како да сум гремлин: На оваа жена Џонсон и го скрши срцето

Американската бизнисменка Џенифер Аркјури, која се најде во центар на вниманието на јавноста поради односот со британскиот премиер Борис Џонсон, рекла дека британскиот...

Вести 10.09.19 | 23:28

Две мали дечиња му одржаа на светот животна лекција

Снимката од две момчиња кои не се виделе два дена ги воодушевила корисниците на социјалните мрежи и станала вирален хит. Максвел и неговиот пријател Финеган, очигледно...

Калеидоскоп 22.03.19 | 22:47

Eмотивниот момент кога кутре ќе се сретне со кравата што го одгледа

Откако мајката на малото кутре Роки умрела набрзо по породувањето, една крава сама го одгледала сирачето. Две години живееле заедно, јаделе, си играле, спиеле еден покрај...