Ознака: причестување
Останати спортови 28.01.22 | 12:53

Ѓоковиќ се причести од иста лажица како и стотина други

Откако беше депортиран од Австралија, Новак Ѓоковиќ реши да одмора на планинскиот Балкан. Тој ја посети Црна Гора каде престојуваше неколку дена, а потоа се врати во...

Македонија 29.04.21 | 15:53

Владика Петар до Филипче: Ако заразата се ширеше преку причестувањето, тогаш сите свештеници, ѓакони и владици ќе беа мртви

Луѓето што се неверници и што се против Бога да не се мешаат во црковните работи, бидејќи Црквата не се меша во работата на државата, рече за „Плусинфо“ митрополитот...

Македонија 27.04.21 | 10:53

Тимотеј: Ние велиме Господ нè чува, a кому му е страв нека не се причестува

Во поглед на причестувањето од една иста лажичка, митрополитот дебарско-кичевски и портпарол на Синодот на МПЦ-ОА, г. Тимотеј за „Плусинфо“ вели дека Црквата никогаш...

Калеидоскоп 14.03.21 | 11:41

Истражување за причестувањето со иста лажица: На неа нема ниту една вирусна или било каква бактерија

Истражување спроведено во Москва покажа еден неверојатен факт за научниците кои истражувале како тој ден сите верници се причестувале во Храмот со иста лажица, а да...