Ознака: претепана
Црна хроника 26.01.23 | 16:19

Девојка донесена на Kлиника во Скопје, момчето ја претепало и пукало во неа

Утрово 25-годишна велешанка со прострелна рана во стомакот е однесена во велешката болница. Инцидентот го потврдија и од СВР Велес од каде велат дека во неа пукал нејзиниот...

Црна хроника 26.01.23 | 11:10

Ја претепал и заклучил кај него, зошто му рекла „НЕ“

Основното јавно обвинителство во Скопје поведе постапка против 60-годишен скопјанец за кривичните дела – тешка телесна повреда од член 131 став 1 и противправно лишување...

Црна хроника 06.10.22 | 21:08

Девојка претепана од скопјанец во Аеродром

На 05.10.2022 во 17.49 часот во СВР Скопје, Г.Д.(18) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Аеродром била физички нападната од Н.Р. од Скопје. Се работи на расчистување на случајот.  

Балкан 01.10.22 | 18:36

Не ја истепав, само ја фатив за врат и ја турнав зошто ме провоцираше, вели насилникот кој ја претепа сопругата

Покрај протестите пред седиштето на „Информер“ за објавување на интервју со сериски силувач, во српската јавност деновиве е актуелна уште една од низата вести со насилство...

Црна хроника 23.08.22 | 15:22

„Цели два часа се изживувал, такви повреди ни сообраќајка не прави“ – ќерката на претепаната неготинчанка објави фотографија од убиецот

Ќерката на 46-годишната жена од Неготино, која почина откако партнерот крвнички ја претепа, се огласи јавно и објави негова фотографија на социјалните мрежи. Отворена...

Црна хроника 03.08.22 | 13:47

Претепана бремена жена во Слатино

Ноќва во 00.20 часот во тетовско Слатино, полициски службеници од Полициското одделение Теарце ги лишиле од слобода Н.Ф.(59), К.Ф.(32), Г.Ќ.(37), А.Ф.(55) сите од тетовско Нераште...

Црна хроника 03.08.22 | 12:16

Жена во кома откако партнерот ја претепал и ја турнал во туш-кабината

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе наредба за спроведување истражна постапка против 51 годишен жител од Неготино за кого постои основано сомнение дека...

Црна хроника 19.07.22 | 14:12

Тетовец фатен како на сред улица ја тепа девојка му

Вчера наутро во 08.20 часот на булевар „Видое Смилевски Бато“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода М.А. (29) од тетовско Боговиње. Тој бил затекнат...

Црна хроника 11.07.22 | 15:32

Ја тепале со закачалка и клоци: Обвинение против син кој со мајка му ја претепал сопругата

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Oбвинителен предлог против две лица кои се товарат за кривично дело – телесна повреда. Осомничените,...

Црна хроника 20.06.22 | 17:28

Ресенчанка киднапирана, тепана и малтретирана од поранешниот партнер и двајца други мажи

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен денеска ги лишиле од слобода Б.Ц., А.Ц.(19) и И.Ц.(50), сите од Ресен. Како што соопштува...

Црна хроника 29.04.22 | 09:13

Полицаец заедно со татко му ја претепал поранешната девојка

Основното јавно обвинителство од Гостивар поднесе обвинителен предлог против татко и син кои се сомничат за кривично дело „насилство“. Двајцата соизвршители, син...

Црна хроника 03.06.21 | 13:21

Гостиварка претепана од сопругот и деверот

Вчера во 18.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода С.Д.(34) и С.Д.(34), браќа од Гостивар, затоа што околу 16.15 часот во Гостивар физички...

Црна хроника 01.12.20 | 15:19

Девојка претепана од постарото момче

Дваесетипетгодишната велешанка К.П.  вчера во 19:50 часот во СВР Велес пријавила дека на 29 ноември околу 18:30 часот во нивната семејна куќа физички била нападната од најзиниот...

Црна хроника 02.11.20 | 11:25

50-годишна жена и двајца мажи претепале девојка сред Гостивар

Ноќва во периодот од 23:30 часот до половина час по полноќ, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар биле уапсени три лица за напад врз...

Црна хроника 19.08.20 | 11:19

Mлада тетовка претепеана од сопругот пред кафуле

Млада тетовка пријавила семејно насилство од сопругот што се случило на јавен простор пред угостителски објект. Таа пријавила дека сопругот користел и остар предмет. Дваесет...

Мода и убавина 05.08.20 | 21:38

Манекенка претепана на позната турска плажа

Украинската манекенка Дарија Кирилиук (24) тврди дека била претепана од чуварите на плажата Момо во турското одморалиште Чешме. Како доказ, таа објави фотографија, прекриена...

Црна хроника 19.07.20 | 15:25

Струмичанка претепана пред нејзините деца

Струмичанка додека била со своите две деца во дворот, била физички нападната од две лица. „На 18.07.2020 во 17.30 часот во СВР Струмица, М.Д.(35) од с.Банско пријавила дека околу...

Естрада 27.04.20 | 11:29

Пејачката отиде кај бившиот за време на полициски час, тој ја пријави во полиција

Српската пејачка Слаѓана Милошевиќ вчера во Сремска Митровица била приведена за прекршување на полицискиот час. Како што пренесуваат српските медиуми, таа во текот...

Свет 22.11.19 | 10:57

Вознемирувачко: Крвнички претепал трудница во 9 месец, неконтролирано ја удирал по глава и ја клоцал

Трудната муслиманка Рана Еласмар(31) брутално ја нападнал Стипе Лозина(43) во кафуле во Сиднеј. Рана која инаку е во 38 недела од бременоста, вечерала со пријателките кога...

Балкан 09.06.19 | 13:47

Српска манекенка претепана од дечкото во Истанбул: Го молев да престане, но продолжуваше да ме удира

Турски и српски медиуми ја пренесоа веста дека српската манекенка Тања Ѓукиќ пријавила дека била жртва на насилство од дечкото Чагри Тортоп, турски државјанин со кој...