Ознака: престрелка
Свет 26.06.22 | 16:12

Мајмун облечен во панцирен елек пронајден мртов по крвава престрелка на картели во Мексико

Картелска престрелка во Мексико резултирала со смрт на 11 членови на банда, како и еден мајмун-пајак, облечен во мал „панцирен елек“, маскирна јакна и пелени, објави...

Црна хроника 23.11.21 | 18:19

Престрелка попладнево во Бутел меѓу две групи – едно лице е застрелано во нога

Скопјанец настрадал во престрелка меѓу две групи на улицата Хо Ши Мин, попладнево во Бутел, дознава 24 Инфо. Како што дознаваме, на престрелката меѓу две групи и претходела...

Свет 26.07.21 | 22:52

Hoвa кpвaвa пpecтpeлкa вo САД: Пет лица, мeѓy кoи и eдeн пoлицaeц ce y6иeни вo Kaлифорнија

Еден полицаец и уште четири луѓе се убиени во престрелка во куќа во долината Сан Хоакин во Калифорнија, потврдија денеска американските власти. Меѓу убиените има и осомничен...

Црна хроника 19.05.21 | 22:44

Почина 24-годишното момче кое беше повредено при пукањето во Бутел 2

Почина 24-годишното момче кое беше во критична состојба пренесено на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување, после пукањето во скопската населба...

Црна хроника 01.05.21 | 17:25

Се пукало во Сарај: Тепачка меѓу две семејства завршила со престрелка, приведени десет лица

Полициски службеници во Полициска станица Ѓорче Петров вчера привеле десет лица по физичка пресметка меѓу две семејства од селата Буковиќ и Раовиќ, во Општина Сарај...

Црна хроника 23.05.20 | 19:20

Престрелка со калашникови во Бутел , нема информации за жртви

Престрелка помеѓу две групи се одвивала пред околу половина час во скопски Бутел. Неофицијално било пукано од две возила, по кои полицијата се уште трага, а нема информација...

Свет 16.02.20 | 09:12

Три жртви во престрелка во Калининград

Вкупно три лица загинаа во пукање што се случи во Калининград, Русија, соопштија локалните власти, наведувајќи дека причина за нападот најверојатно е приватна расправија. Според...

Балкан 20.01.20 | 10:18

Престрелка низ улиците на Атина: Убиени црногорски мафијаши

Во ресторан во Атина синоќа беа убиени лидерите на црногорски криминален шкаљарски клан Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ, јавуваат српските медиуми. Во пукањето во...

Свет 20.12.19 | 18:00

Почина уште еден припадник на ФСБ по вчерашната престрелка во Москва

Втор припадник на руската Федерална служба за безбедност почина денеска во болница од здобиените рани во вчерашната престрелка пред зградата на Службата во центарот...

Свет 19.12.19 | 18:09

Престрелка во центарот на Москва: Има тројца загинати

Руската полиција соопшти дека е „неутрализирано” лице кое отворило оган од автоматско оружје врз зградата на Федералната служба за безбедност во Москва Три лица загинаа...

Црна хроника 09.11.19 | 22:31

Куршуми летале околу тезгите: Вечерва престрелка на Бит Пазар

Престрелка со повредени е случила вечерва  на Бит Пазар, дознава 24 Инфо. Според очевидци, престрелката се случила на улицата која го одвојува пазарот, а куршуми летале...

Црна хроника 04.10.19 | 16:58

Вооружената престрелка во Скопје: Eдно лице приведено, полицијата трага по уште две

Вооружена престрелка се случи попладнево на улицата Ордан Чопела, кога според неофицијални информации две групи пукале со автоматско оружје, дознава Алфа телевизија. Според...

Црна хроника 30.08.19 | 15:39

Вооружена престрелка во Сарај, има повредени

Вооружена престрелка во која има и повредени лица се случила попладнево околу 14 часот во селото Буковиќ во Општина Сарај, дознава Сител. Во престрелката учествувале...

Црна хроника 02.03.19 | 12:55

Убиено 20-годишно момче во нова престрелка во Скопско

Дваесетгодишно момче загина од прострелна рана ноќва во Клиничка болница „Систина“. Околу 2 часот од болницата во СВР Скопје прјавиле дека од стра на С.Т. (24) од с. Шишево,...

Црна хроника 28.02.19 | 20:07

Галерија: Местото каде се случи престрелката

Околу 18:35 е пријавено дека на „Булевар Партизански“ одреди е пукано од едно возило кон друго, потврдија за „Република“ од МВР. Нефоцијално дознаваме дека во престрелката...

Скопје 22.12.18 | 10:03

ВМРО-ДПМНЕ: Не поминува месец без вооружена престрелка на улиците на Скопје

СДСМ ја зацрни државата. Не поминува месец без вооружена престрелка на улиците на Скопје. На фреквентни локации вооружени банди се пресметуваат, инцидентите завршуваат...