Ознака: преставка
Црна хроника 07.09.20 | 15:46

Сопругата на загинатиот кај „Млечен“ поднесе претставка против судијката Елена Јосифовиќ

Незадоволна од досудената условна пресуда на судијката Елена Илиевска Јосифовиќ за возачот кој во сообраќајка го усмрти нејзиниот сопруг, тетовката Наташа Димитриевска...

Македонија 15.06.20 | 11:25

Градоначалникот на Куманово ќе поднесе преставка до внатрешна контрола на МВР

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, денеска ќе поднесе Известување со барање за постапување до Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги...

Здравје 10.05.19 | 12:46

Важно известување до родителите: Што да направите ако вашето дете не го запишат во училиште поради непримена вакцина?

Здружението „Здравје со игла не влегува“ и Фејсбук групата со исто име, во последниов период се труди да помогне против присилна вакцинација и борбата за право на избор. Тие...