Ознака: пресека
Сервиси 30.11.21 | 11:36

Укината забраната за сообраќај на камиони на Пресека

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот превој Пресека. Како што информира ЈП „Македонија пат“,...

Сервиси 22.06.21 | 08:16

Минирање на патот Кичево-Охрид, утре прекин во сообраќајот на делницата Пресека-село Врбјани

На патниот правец А2 Кичево-Охрид, на делницата Пресека-село Врбјани, сообраќајот ќе биде во прекин 15-20 минути меѓу 12:00 и 15:00 часот. Како што соопшти ЈП „Македонија пат“,...

Сервиси 21.03.21 | 12:57

„Република“ на терен: Пресека непроодна, патот неисчистен

Тешки услови за сообраќај во моментов има на превојот Превлака кон Охрид.„Република“ е на терен на превојот Пресека.Таму патот воопшто не е исчистен и наликува на Сибир. Покрај...

Сервиси 11.02.21 | 08:46

Патот Пресека-Врбјане утре привремено ќе биде во прекин

На патниот правец Пресека-село Врбјане утре од 12 до 15 часот ќе има привремен прекин на сообраќајот. Јавното претпријатие „Македонија пат“ утринава соопшти дека прекинот...

Сервиси 20.09.19 | 08:45

Сообраќајот кај Пресека од 11 часот со прекини

Сообраќајот на патот Кичево – Охрид, на делницата од Пресека кон село Врбјани, денеска од 11 до 14 часот ќе биде во прекин од 10 до 15 минути. Причина за прекините, како што...