Ознака: прес-конференција
Економија 18.02.20 | 12:02

Мицкоски вети 300 милиони евра во градба на водоводи и канализацони системи и нови ефтини авиолетови до главните аеродроми

На денешната прес-конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се осврна на мерките за градежен бум и вети 300 милиони евра во градба на водоводи и нканализациони...

Македонија 13.02.20 | 14:05

Коста Петров: Членството во НАТО е прашање на денови, Шпанија ја прифати брзата патека за ратификација на Протоколот

На денешната прес-конференција, Коста Петров, потпретседател на СДСМ истакна: Шпанија ја прифати брзата патека за ратификација на нашиот Протокол за членство во НАТО. Членството...

Македонија 13.02.20 | 11:52

Спасовски признава дека Законот за ЈО не се носи за добивање датум за ЕУ, туку за спас на Заев и на тие околу него

Техничкиот премиер Оливер Спасовски очекува предлог-законот за Јавно обвинителство, за којшто е потребно двотретинско мнозинство да биде разгледан на пленарна седница...

Македонија 29.01.20 | 14:09

Николовска: И идниот зет на Заев во бизнисот со канабис

Скандалот „Канабис-милионите на Заев” зема се поголем замав. Денес ќе објавиме уште едно име кое добило лиценца, а е многу блиско до Зоран Заев, рече на денешната прес-конференција,...

Економија 28.01.20 | 14:37

Трипуновски: Мајката на градоначалникот на Конче спротивно на закон земала субвенции, а не плаќала закупнина

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски денеска одржа прес конференција на која се задржа на злоупотребата...

Македонија 15.01.20 | 19:00

Наум Стоилковски: Не е прв пат компанија блиска до Анѓушев да добива владини договори со потпис на Шекеринска

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната прес конференција истакна дека уште не оладено столчето на екс-вицепремиерот Кочо Анѓушев, компанија блиска...

Македонија 15.01.20 | 17:25

Димче Арсовски: Градоначалникот на Виница Ивица Димитров е човекот чија фамилија владее со цела Виница

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на денешната прес-конференција се осврна на непотизмот во општина Виница, која како што подвлече е управувана и завладеана...

Македонија 15.01.20 | 17:01

Вархеји: Ќе продолжи интеграцијата на Западен Балкан во ЕУ

Новиот еврокомесар за проширување Оливер Вархеји денеска во Скопје, на заедничката прес конференција со техничкиот премиер Оливер Спасовски, рече дека Македонија...

Македонија 14.01.20 | 14:12

Димче Арсовски: Пожарната служба во Велес стана прибежиште за роднините на функционерите од СДСМ Велес

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на денешната прес конференција се осврна на случаите за непотизам. Епидемијата на непотизам е раширена низ целата држава....

Економија 04.01.20 | 14:33

Мицкоски: Економијата тоне, сиромаштијата се зголемува, а стопанството трпи и оди во бездна

Економијата тоне, сиромаштијата се зголемува, а стопанството трпи и оди во бездна – истакна лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција. Тој...

Македонија 04.01.20 | 12:22

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Свет 19.12.19 | 12:05

Путин се соочува со новинарите: Глобалните климатски промени се нови предизвици за Русија

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека глобалните климатски промени претставуваат нови предизвици за Русија. Тој тоа го изјави на традиционалната...

Економија 13.12.19 | 14:39

Јанушев: Зоран Заев и Драги Рашковски се согласија 72 милиони евра пари на граѓаните да се прелеат на сметка на приватна фирма

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес конференција на која стана збор за нетранспарнтното склучување договри на Владата во заминување. Владата...

Скопје 06.11.19 | 16:42

Коце Трајановски: Градската куќа не требаше да се продава, тоа е голема грешка

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски одржа прес конференција на која изнесе факти во врска со продажбата на Градската куќа. „ 1.Градската куќа не ги...

Македонија 25.10.19 | 12:55

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски:

Македонија 25.10.19 | 11:57

Мицкоски свика прес-конференција за 13 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес-конференција, на која, според најавите од партијата, ќе говори за теми од економијата. Прес-конференцијата...

Македонија 18.10.19 | 13:25

ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски:

Македонија 18.10.19 | 12:24

Мицкоски закажа вонредна прес-конференција

По последните случувања во Брисел и недобивањето на датум за почеток на преговорите со Европската унија, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски закажа вонредна...

Македонија 10.10.19 | 19:37

Заев: Нашата иднина е во ЕУ и на тој пат можеме многу да учиме од искуствата на Словенија

Претседателот на Владата, Заев се заблагодари за големата поддршка од Република Словенија за нашата земја. Словенија беше втората земја којашто веднаш после Грција...

Економија 09.10.19 | 13:55

ВО ЖИВО: Вонредната прес-конференција на Заев за инвертер-климите

Во живо: Заедничка прес-конференција за промоција на новата мерка за субвенции на инвертер клима уреди и намалување на аерозагадувањето предизвикано од греење. [ Кочо...