Ознака: прес-конференција
Македонија 23.02.21 | 18:53

Прес-конференција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 19,30 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вечерва во 19:30 часот во Центарот за комуникации на партијата ќе одржи прес-конференција.

Македонија 04.02.21 | 11:52

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Владо Мисајловски

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска во 12:00 часот ќе одржи прес-конференција во седиштето на партијата.

Македонија 03.02.21 | 11:10

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски:

Економија 31.01.21 | 12:51

СДСМ: 6,1 милион евра поврат на Мој ДДВ за последниот квартал за 2020, парите завршуваат кај граѓаните

И во време на сериозна здравствена и економска криза, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев ги задржа економските политики за што повеќе пари да завршуваат назад кај граѓаните, назад кај семејствата. Расте просечната плата, растат пензиите, економијата е жива и динамична, парите завршуваат кај граѓаните. Последен доказ за тоа е проектот Мој ДДВ со кој обебзедуваме дополнителен прилив на средства во секое семејство. Според официјалните податоци, за последниот квартал од 2020 година кон граѓаните кои скенирале фискални сметки ќе бидат вратени над 382 милиони денари, односно околу 6,1 милион евра. Ова значи дополнителен приход и истоврено зајакнување на домашната приватна потрошувачка. Како одговорна партија продолжуваме со креирање и реализација на ефикасни и навремени економски полиитки што имаат за цел да обезбедат повеќе пари во секое домаќинство и раздвижување на економијата. 2021 година е година на рестарт на македонската економија и брзо враќање на претходните стапки на економски раст,...

Македонија 31.01.21 | 12:00

Следете во живо: Прес конференција на Антонио Милошоски и Стефан Андоновски

Прес конференција на Антонио Милошоски: Заради штетните договори во РЕК цената на произведен киловат час електрична енергијас се зголемува за 20% Прес конференција...

Македонија 26.11.20 | 11:30

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Мисајловски

Прес-конференција на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ: Да не дозволиме Заев да ги погази македонските црвени линии, да излеземе на протест, сега пред...

Македонија 18.11.20 | 11:48

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролите на Владата

Во 12.30 часот прес-конференција ќе одржат портпаролите на Владата Душко Арсовски и Муамет Хоџа. Проследете ја во живо.

Македонија 14.11.20 | 10:45

Мицкоски ќе се обрати до јавнста во 12:45 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе се обрати во јавноста. Неговата прес-конференција е закажана за 12:45 часот. Следете ја мојата прес конференција...

Македонија 06.11.20 | 10:08

Филипче и Стевановиќ на прес во 13 часот

Министерот за здравство Венко Филипче и директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби Милена Стевановиќ, денеска во 13:00 часот ќе одржат заедничка...

Македонија 26.10.20 | 13:06

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Филипче и Караџовски

Следете ја во живо прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче и претседателот на Комисијата за заразни болести д-р Жарко Караџовски:

Македонија 22.10.20 | 16:55

ВО ЖИВО: Прес конференција во Владата по состаноците со челниците на ЕУ


Македонија 17.10.20 | 13:26

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Следете ја во живо прес-конференцијата на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Неговото обраќање можете да го следите во живо на линкот во продолжение:

Македонија 27.09.20 | 14:33

ВО ЖИВО прес-конференција на Христијан Мицкоски

Пред просториите на Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев, прес конференција за медиуми одржува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Македонија 27.09.20 | 12:20

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе одржи прес-конференција. Своето обраќање до јавноста Мицкоски ќе го има во 14 пред просториите на Централниот штаб...

Македонија 14.09.20 | 11:02

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Владо Мисајловски на тема: Делчев е црвената линија на нашето достоинство

Прес конференција на Владо Мисајловски на тема: Делчев е црвената линија на нашето достоинство, трговијата со него е трговија со нашето постоење, излегуваме на протест...

Економија 31.08.20 | 12:11

Стоилковски: Приватните фирми на Заеви и Нина Ангеловска земале државна антикризна помош

Владата на Зоран Заев должи одговор пред јавноста за сите сомневања за незаконитости врзани со довчерашната министерка за финансии Нина Ангеловска. Приватните компании...

Македонија 31.08.20 | 12:05

ВО ЖИВО: Прес конференција на Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе одржи прес конференција пред седиштето на партијата. Прес-конференција, 31.08.2020 Прес-конференција, 31.08.2020 Gepostet von Hristijan...

Македонија 31.08.20 | 11:30

Прес-конференција на Мицкоски во 12 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе одржи прес-конференција. Истата, информираат од партијата, е закажана во 12 часот пред Централниот штаб на...

Економија 30.08.20 | 11:47

Нина Ангеловска сама на своја фирма исплатила државна помош за плати

Министерката на Зоран Заев, Нина Ангеловска си ги спаси парите од Еуростандард банка, а земала и државна антикризна помош за својата компанија, обвинија на прес-конференција...

Економија 17.08.20 | 13:15

ВМРО-ДПМНЕ: ОЈО да истражи кој предвреме спасувал пари и кои струмички фирми имале кредити во „Еуростандард“

Мега аферата на СДС вториот ТАТ, пропаѓањето на Еуростандард банка открива огромен сомнеж за две работи. Првата дека одредени кругови на власта поради бизнис интереси...