Ознака: премија
Економија 26.12.19 | 09:16

Мала им е премијата: Извршителите излегуваат на протест, се закануваат со траен прекин на работата

Извршители денеска излегуваат на протест против Владата која предизборно се подготвува да им ги укине скапите награди. Протестот е официјално најавен и преку истиот...

Фудбал 11.04.19 | 18:37

ФФМ со премија од 4 илјади евра за фудбалерите кои настапија на последните два квалификациски натпревари

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница донесе одлука да исплати премија во висина од четири илијади евра за фудбалерите кои настапија...

Фудбал 26.02.19 | 11:36

ФФМ ја исплати рекордната премија за првото место во Лига на нации

Фудбалската федерација на Македонија ја исплати рекордната премија во износ од 500.000 евра за освоеното прво место на А репрезентацијата на Македонија во групата од УЕФА...