Ознака: прекин во сообраќајот
Црна хроника 20.01.22 | 21:40

Mомчето кое било со било со починатата девојка од Радовиш е во болница

Автомобилот кој ја прегазил претекнувал друг автомобил, кој застанал на пешачкиот премин. Полицијата е на терен врши увид на местото на несреќата, говорат очевидци...

Црна хроника 23.08.21 | 10:16

Тешка сообраќајка кај „Порцеланка“, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна незгода сообраќајот на регионалниот пат Велес-Чашка кај фабриката „Порцеланка“ е во прекин, информира Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот...

Сервиси 17.06.21 | 10:06

Прекин на сообраќајот на автопат Миладиновци-Штип поради штрајк

Поради штрајк кај клучката Три Чешми, сообраќајот на автопатот Миладиновци – Штип е во прекин за сите видови возила, информира АМСМ. Возилата се пренасочуваат по регионалниот...

Сервиси 18.10.20 | 23:33

Утре прекин на сообраќајот на патот Кичево-Охрид, кај село Врбјани

На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани после планинскиот превој Пресека, утре поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде...

Црна хроника 29.09.20 | 08:31

Сообраќајка на патот Радовиш-Штип, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна несреќа, од 7.25 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, на осмиот километар од Штип кон Радовиш. Автомотосојузот на Македонија...

Црна хроника 18.05.20 | 12:51

Поради сообраќајка во прекин патот Штип-Св.Николе

Поради сообраќајна незгода пред село Кадрифаково во прекин е сообраќајот на патниот правец Штип-Св.Николе. Како што информира АМСМ, сообраќајот е во прекин од 12:30 часот.

Сервиси 09.03.20 | 11:53

Поради штрајк во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Градско

Во прекин е сообраќајот на патот Прилеп – Градско кај бензинската пумпа. Прекинот на сообраќајот почна во 11:15 часот и е поради штрајк, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сервиси 27.12.19 | 10:13

Прекин на сообраќајот на Пресека поради минирање

Поради минирање на патниот правец Кичево – Охрид на делот Пресека – село Врбјане, денеска од 12 до 15 часот сообраќајот ќе биде делумно во прекин само кога ќе се изврши...

Црна хроника 26.11.19 | 11:03

Сообраќајот во прекин откако возило на млекара се преврти на патот Делчево-Македонска Каменица

Поради сообраќајна незгода на патот Делчево-Македонска Каменица сообраќајот е во прекин. Мало товарно возило од засега непознати причини се превртело со што е блокирано...

Сервиси 20.09.19 | 08:45

Сообраќајот кај Пресека од 11 часот со прекини

Сообраќајот на патот Кичево – Охрид, на делницата од Пресека кон село Врбјани, денеска од 11 до 14 часот ќе биде во прекин од 10 до 15 минути. Причина за прекините, како што...

Црна хроника 14.02.19 | 21:50

Поради сообраќајка во прекин патот Стримца-Радовиш

Поради случена сообраќајна незгода во близина на Градашорска крстосница во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Струмица-Радовиш. Како што информира АМСМ, сообраќајот...

Сервиси 02.01.19 | 12:36

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, целосен прекин сообраќајот

Сообраќајот на патот Градско-Прилеп е во целосен прекин поради сообраќајна несреќа. Oд 11,30 часот сообраќајот на Регионалниот пат „Градско -Прилеп’“ кај м.в. Камен дол...