Ознака: прејадување
Здравје 16.05.21 | 09:40

Се прави голема грешка кога се зема сода бикарбона по јадењето

Прејадувањето, посебно ако 40 дена сте постеле, како што е постот за Велигден може да предизвика бројни здравствени проблеми. Што му прави на телото ненадејниот премин...

Здравје 07.01.21 | 14:53

Што да се напиете утре, по денови обилни празнични ручеци и вечери

Сите докотори советуваат да внесувате најмалку два литра течности дневно. Но, одделни пијалоци освен што го хидрираат организмот, благопријатно влијаат на организмот...

Здравје 07.01.19 | 13:53

Пет правила против празнично прејадување

Граѓаните што го почитувале христијанскиот пост да внимаваат колку ќе јадат и пијат за празниците, предупредуваат и лекарите и нутриционистите. Празниците не смеат...

Здравје 06.01.19 | 17:34

После утрешниот ручек, сигурни сме дека ќе ви треба оваа диета

Празниците секогаш одат рака под рака со прејадувањето, затоа вторник е вистинско време да почнете со прочистување на организмот и оваа постпразнична диета. Пијте многу...