Ознака: прегазени деца
Црна хроника 03.06.21 | 12:13

Три деца повредени откако селанец ги прегазил на пешачки премин

Три деца пешаци биле повредени синоќа во сообраќајна незгода во Неготино. Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски денеска информираше дека сообраќајката се случила...

Црна хроника 25.07.20 | 10:29

Прегазени две деца на „Партизанска“, возачот избегал

Две деца се повредени, од кои едното потешко, откако вчеравечер во 22 часот на крстосница од бул.„Партизански Одреди“ и ул.„Аминта Трети“ во Скопје, во нив удрило патничко...

Црна хроника 11.04.20 | 10:37

Прегазени четири малолетници, на лице место почина 4-годишно дете

Четиригодишно дете им подлегна на тешките повреди предизвикани во сообраќајната незгода што се случи вчера околу 14.10 часот пред здравствена амбуланта во с.Банско, струмичко. Како...

Црна хроника 10.01.20 | 11:23

Повторно во Чаир: Прегазени две девојчиња, хоспитализирани со повреди

Две девојчиња, на возраст од 12 и 13 години, се повредени откако синоќа биле удрени од автомобил во Чаир. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа дека...

Црна хроника 19.12.19 | 15:09

Tрите девојчиња се во стабилна и контактибилна состојба, таксистот приведен

Трите девојчиња кои утрово беа прегазени на улица во скопски Чаир, се во стабилна и контактибилна состојба. Директорот на Ургентен центар, д-р Алберт Леши за „Сител“...

Црна хроника 19.12.19 | 12:41

Eдно од прегазените девојчиња се бори за живот

Едно од трите прегазени девојчиња препладнево во Чаир, според информации на „Алсат“ е во тешка состојба. Откако патничко возило утрово удрило во нив на улица „Христијан...

Црна хроника 19.12.19 | 12:12

Прегазени три девојчиња во Чаир, сите се пренесени на Клинички

Три малолетни девојчиња со повреди се пренесени во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако патничко возило утрово удрило во нив на улица „Христијан Тодоровски Карпош“...

Црна хроника 06.09.19 | 16:17

Дете прегазено со мопед без регистарски таблици

Малолетно лице е повредено во сообраќајната незгода што се случила вчера во 08.55 часот на ул.„Радишанска“ во Скопје. До несреќата дошло кога мопед „хонда“ без регистарски...

Црна хроника 19.05.19 | 11:28

Прегазено дете се бори за живот

Вчеравечер во 20.35 часот кај мостот во с.Љубош кон с.Батинци, скопско, патничко возило „нисан навара“ со италијански национални ознаки, управувано од Т.С.(32) од с.Црни...

Црна хроника 01.04.19 | 11:50

Тешко повредени две деца

Две деца се здобија со тешки повреди во две сообраќајни несречи што вчера се случиле во Прилеп и во село Грчец. На крстосница од улиците „Војводинска“ и „Ладо Ланецот“...

Црна хроника 26.03.19 | 10:41

Шестгодишно дете во болница откако во него удрило „БМВ“

Вчера околу 15:20 часот во селото Опае, Липково, патничко возило „БМВ“ со кумановски таблички, управувано од Ф.Ф.(24) од село Лопате удрило во шестгодишно дете од селото...

Црна хроника 22.03.19 | 16:21

Teшко повреден 11-годишен велосипедист

Единаесетгодишно дете е тешко повредено откако вчера околу 11.30 часот на крстосница од улиците „Мукос“ и „Шаќир Војвода“ во Прилеп, во него удрило патничко возило...

Црна хроника 14.03.19 | 11:04

Џип прегази 12-годишно момче од Скопје

Вчера во 13.00 часот на крстосница од улиците „Антон Попов“ и „Дренак“ во Кисела Вода, патничко возило „гранд чироки“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.И.(53)...

Црна хроника 14.03.19 | 10:39

Петодишно дете прегазено во семејниот двор, итно пренесено во Скопје

Вчера во 18.05 часот во двор од куќа на улица „Дузлачки рид“ во Штип, патничко возило „рено 19“, управувано од С.С.(25) од Штип, удрило во петгодишно дете. Детето се здобило...

Црна хроника 13.03.19 | 12:59

Прегазени двајца 10-годишници, возачот веднаш побегнал

Две 10-годишни деца се повредени откако вчера околу 13.00 часот биле удрени од патничко возило „киа“ со тетовски регистарски таблици што го управувал Ј.С.(52) од тетовска...

Црна хроника 01.03.19 | 12:05

Две 9-годишни деца прегазени од „туарег“ во Скопје

Две деца се повредени, едното потешко, кога вчера околу 12.35 часот на улица „Алија Авдовиќ“ во Скопје, патничко возило „фолксваген туарег“, управувано од С.Р.(31) од Скопје,...