Ознака: прегазена жена
Црна хроника 07.01.21 | 13:05

На Бадник прегазена жена, во болница им подлегна на повредите

Вчера во 17,20 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка на местото викано Ливади , патничко моторно возило „цитроен берлинго“ со кумановски регистарски ознаки,...

Црна хроника 18.12.20 | 12:39

Тешко повредена 33 годишна жена пешак

Триесет и тригодишна жена пешак од Јегуновце е тешко повредена откако во неа удрило возило „мерцедес“ управувано од 36-годишник на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово....

Црна хроника 24.11.20 | 10:46

Teшко повредена жена, ја прегазил маж од Слатино

Жена е тешко повредена откако вчера околу 16.30 часот била прегзена на бул.„Благоја Тоска“ во Тетово. Според МВР, патничко возило „ауди А4“, со тетовски регистарски ознаки,...

Црна хроника 29.10.20 | 22:46

Автобус удри 38-годишна жена во Велес

Триесет и осумгодишна жена се здобила со тешки телесни повреди откако во неа удрил автобус. Несреќата се случила утрово во 7 часот на улица „Благој Ѓорев“, во близина...

Црна хроника 21.10.20 | 11:39

Прилепчанка прегазена на крстосница во Скопје, тешко е повредена

Вчера во 11.35 часот било пријавено дека во Скопје, на раскрсницата од ул.„„Крушевска Република“ и бул.„Кузман Јосифоски Питу“, патничко возило „форд мондео“, со скопски...

Црна хроника 20.10.20 | 10:13

Прегазена постара жена во Тафталиџе, со тешки повреди пренесена на Клиники

Жена е тешко повредена откако вчера наутро во 08.00 часот патничко возило „опел“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(57) од Скопје удрило во неа. Несреќата...

Црна хроника 24.08.20 | 10:37

Прегазена млада прилепчанка, моторџијата побегнал

Млада прилепчанка е тешко повредена во несреќата што се случила вчера околу 18.10 часот на ул.„Димо Наредникот“ во Прилeп. Како што соопшти МВР, мопед управуван од засега...

Црна хроника 11.04.20 | 10:48

Teшко повредена жена прегазена на паркинг

79-годишна жена е тешко повредена откако вчера околу 10.45 часот на паркинг пред зградата на Општина Ресен, на ул.„Илинденска“, врз неа налета автомобил. Како што соопшти...

Црна хроника 05.03.20 | 10:46

Жена прегазена во Аеродром

Сообраќајна несреќа во која жена се здобила со тешки повреди се случи вчера во 18.50 часот на ул.„Васко Карангелевски“ во Скопје. Од МВР информираат дека автомобил „Опел...

Црна хроника 10.02.20 | 11:04

Тешко повредена скопјанка по удар од „пежо“

Т.С. (48) од Скопје е тешко повредена синоќа откако во неа удрило патничко возило „пежо“ со кое управувал М.Р. (29), исто така од Скопје. Како што соопшти МВР, несреќата е...

Црна хроника 06.02.20 | 11:10

Жена прегазена во Битола

Автомобил „Tојота корола“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.М.(34) од Битола, удрило во пешакот Љ.Т.(70) од Битола. Несреќата, информира МВР, се случила вчера...

Свет 29.01.20 | 09:59

Вистинска драма: Минувачи спасија жена прегазена од автомобил во центарот на Њујорк

Минатата недела, во центарот на Њујорк, на крстосницата на улиците „Деленси“ и „Норфолк“, десетина случајни минувачи спасуваа жена која беше прегазена и заглавена...