Ознака: предвидување
Калеидоскоп 29.04.20 | 10:44

Милена ја изгубила ќерката во сообраќајка: „Отидов кај гатачка и ми откри ужас“

10-годишната ќерка на Милена загинала во сообраќајна несреќа пред 14 години, кога автомобилот управуван од нејзиниот сопруг одеднаш скршнал од патот и удрил во банкина. Со...

Калеидоскоп 13.03.20 | 10:22

Јасновитка пред 12 години го предвидела коронавирусот?!

Ким Кардашијан објави твит во кој е прикажан дел од книга во кој една јасновитка уште во 2008-ма година го предивела коронавирусот. Околу 2020-та година тешка болест која...

Калеидоскоп 25.02.20 | 13:22

Што му прорече познатата гатачка на Боки 13 уште во 2008 година

Контроверзниот Бојан Јовановски попознат како Боки 13 има широк круг на пријатели, а меѓу нив е и гатачката Сабина за која тој своевремено велеше дека е кралица, а таа...

Калеидоскоп 11.02.20 | 20:54

Оваа жена ја предвидела смртта на Кенеди, а за 2020 предвидува нова војна со катастрофални последици

Жената која го предвиде убиството на американскиот претседател Џон Кенеди имала визија дека кон крајот на оваа година ќе избувне војна која што ќе доведе до крај на...

Калеидоскоп 26.01.20 | 21:17

На Твитер во 2012 ја предвидоа смртта на Коби Брајант

Прашањето за предвидување на судбината секогаш буди големо интересирање. Многумина ја предвидуваат иднината, но со различен успех. Во 2012 на Твитер предвидоа дека Коби...

Калеидоскоп 23.01.20 | 21:39

Ги предвиде најголемите скандали, а знае и што ќе им се случи на Џенифер и Парис во 2020 година

Го предвидел пожарот во катедралата Нотр Дам, како и скандалот на канадскиот премиер Џастин Трудо – видовитиот Николас Аујала (34) сега има нови предвидувања за 2020...

Калеидоскоп 26.12.19 | 09:58

Монархот кој најдолго владее ќе умре: Што предвидува Нострадамус за 2020 година

Најголемото пророштво од кое стравуваат многу луѓе е тоа дека на човештвото му се подготвува Трета светска војна, која ќе трае триесет години. А еве што предвиде пророкот...

Балкан 26.11.19 | 20:56

Сеизмолизите предвиделе балканска апокалипса, дури и Мета предупредувал

Сеизмолозите предвидуваа апокалиптичен земјотрес на Балканот, поставувајќи го прашањето дали и Албанија ќе биде погодена, објави Класлајфстајл, уште во март годинава....

Сервиси 03.10.19 | 09:44

Во декември потопло од обично, а потоа најстудена зима во последните 8 години: Еве какво време ја чека Европа

Студено време шурим северна Европа се очекува и во октомври и ноември, а во декември повторно ќе дојде до пораст на температурите над вообичаените за тој период од годината,...

Естрада 31.12.18 | 23:50

Тие предвидоа кои познати личности ќе починат во 2018 и погодија за 12

Сајтот кој предвиде смрт на 17 познати личности во 2017 година, на почетокот на оваа година ја објави својата морбитна листа и за 2018 година. Сајтот наречен „Death list“ постои...

Калеидоскоп 29.12.18 | 19:49

Британскиот таблоид „Сан“ пишува што предвидува Баба Ванѓа за 2019 година

Пророштвата на Баба Ванга за 2019 година си најдоа важни место во британскиот таблоид Сан. На Бадник, Дневни Експрес исто така ги објавува своите предвидувања, пишува...