Ознака: предупредување
Балкан 12.07.19 | 11:00

Не го игнорирајте овој знак во Грција, посебно деновиве

Силното невреме што го зафати Халкидики деновиве однесе седум животи, а повредени се 23 лица. Ветрот кој корнеше дрвја и покриви, направи огромна штета. Минатата година,...

Музика 14.05.19 | 14:39

Можни терористички напади на „Евровизија“

Амбасадата на САД во Израел објави безбедносно предупредување за сите американски граѓани во Израел. Американската амбасада апелира Американците да бидат внимателни...

Балкан 09.04.19 | 11:00

На оваа финта посебно внимавајте: Сè повеќе кражби во Грција, туристите најголема мета

Последните две-три години во Грција се зголемени грабежите, а организираните криминални групи на мета посебно ги имаат туристите во екот на туристичката сезона. Како...

Скопје 21.02.19 | 23:19

Граѓаните во паника: Внимавајте, нешто се случува во нашата држава!

Луѓе ова е повеќе од алармантно. Денес во 7 часот навечер одејќи си од предавање и вежби, тројца мажи со сива кола довикуваа да се приближам до колата, но за среќа ги игнорирав...

Скопје 21.02.19 | 22:13

Граѓаните предупредуваат – внимавајте на вашите деца во Маџари!

Пзаете си ги децата – оваа објава денеска кружи низ социјалните мрежи. Граѓаните предупредуваат дека возасен човек бара од деца да испрати некаде сигнал на мобилен...

Семејство 14.12.18 | 16:25

Внимавајте: Оваа новогодишна играча е штетна за децата

Француските здравствени власти испратија предупредување пред божиќните празници од ризиците по детското здравје што ги носи играњето со еластичната смеса слајм, која...

Калеидоскоп 04.12.18 | 09:37

Ново морничаво предупредување: Делови од светот ќе бидат погодени од 6 катастрофи во исто време!

Неколку подрачја ширум светот во иднина би можеле да бидат погодени од 6 прироодни катастрофи во исто време, истакнаа научниците на самитот за климатските промени во...