Ознака: Предраг Живковиќ Тозовац
Музика 09.04.21 | 10:05

Војна за милиони: Вонбрачните синови на Тозовац во трка за неговите пари

После погребот на Предраг Живковиќ Тозовац ќе почне и борбата за неговото наследство. Некои пријатели на легендарниот пејач велат дека постои можност неговите вонбрачни...

Естрада 09.04.21 | 08:44

Лекарите му ги пуштале неговите песни – последните моменти на Тозовац во болница

Легендарниот фолкер Предраг Живковиќ Тозовац почина на 86-годишна возраст по неколку недели борба со вирусот корона. Според извор од оваа клиника, легендарниот пејач...

Естрада 07.04.21 | 23:55

Затоа и се ожени на стари години: Тозовац составил тестамент, се им ставил на сопругата и на нејзината ќерка

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац еден месец пред смртта напишал тестамент. Се што има, наводно ѝ препишал на сопругата Емилија, пишува Информер. Тозовац инсистирал...

Естрада 06.04.21 | 17:29

Неда Украден за Тозовац: Кога ми починаа родителите, тој ми беше како татко

Српската пејачка Неда Украден го обожаваше Предраг Живковиќ Тозовац, кој почина денеска на 86 – годишна возраст од последиците од коронавирусот. Со голема тага се...

Естрада 06.04.21 | 16:11

Тозовац ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград

Градоначалникот на Белград проф. Д-р Зоран Радојичиќ одобри големиот српски фолк музичар Предраг Живковиќ Тозовац да биде погребан во Алејата на заслужни граѓани на...

Музика 06.04.21 | 11:39

Изгубив дел од својот живот: Сопругата на Тозовац не може да ја прифати неговата смрт

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 години како последица од коронавирус. По тој повод сега се огласи и неговата сопруга. Немам сила ни да зборувам. Изгубив...

Музика 06.04.21 | 10:19

Ја претчувствуваше смртта: Тозовац пред неколку дена ги молел лекарите да го пуштат да умре дома

Српскиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац, почина во 85 година од животот, како последица од компликации од коронавирусот. Тој неколку недели лежеше во болница, а за српски...

Музика 06.04.21 | 10:04

Почина Тозовац, пејачот ја загуби битката со коронавирусот

Српскиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 годишна возраст. Последните недели кој се лекуваше од коронавирус, а веста за неговата смрт за Блиц.рс ја потврдил...

Естрада 31.03.21 | 09:48

Пуштете ме да умрам дома: Тозовец е во лоша психичка состојба

Пејачот на народна музика Предраг Живковиќ Тозовац, веќе неколку недели лежи во болница, каде е згрижен откако се заразил со корона, а сега за српски Телеграф раскажал...

Естрада 07.03.21 | 08:04

Toзовац: Предвреме ме умреа

Пејачот на народна музика Предраг Живковиќ Тозовац во моментов е на одделот за интензивна нега, каде е поврзан со проток на кислород, а оттаму реши да се огласи и самиот...

Естрада 06.03.21 | 14:34

Сите стравуваат за неговиот живот: Се огласи докторот и откри каква е состојбата на Тозовац

Пејачот на народна музика Предраг Живковиќ Тозовац(85) хоспитализиран е поради здравствени проблеми. Тозовац имал сериозни проблеми со белите дробови, како последица...