Ознака: пречек
Скопје 24.06.19 | 21:50

Шилегов излезе од илегала на пречекот на Алили

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов се осмели да излезе од зад бината и да каже збор-два и да му честита на европскиот првак во борење Бесир Алили. Шилегов, кој исто...

Скопје 24.06.19 | 13:44

Општина Чаир и БК „Лирија“ организираат пречек на Бесир Алили

Општина Чаир и Боречкиот Клуб “Лирија“ остварија денес координативен состанок за организирање на свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети Бесир Алили. Ве...

Скопје 03.06.19 | 23:59

Дибиров од плоштад: Денеска сите ние сме Македонци!

Тимур Дибиров беше емотивен на сцената на плоштадот „Македонија“ и им се обрати на присутните велејќи дека се чувствува како Македонец. Дибиров призна дека не очекувал...

Скопје 03.06.19 | 23:35

Шампионите ја поминаа триумфална

Ракометарите на Вардар и европски шампиони пристигнаа на плоштадот Македонија каде што околу десетина илјади најверни навивачи на Вардар повеќе од три часа ги чекаа...

Ракомет 03.06.19 | 23:26

Бошковски: Ме фаќа паника дека Криштопанс ќе се лупне со глава на секоја патна табла

Таки Бошковски е поранешен ракометен судија кој веќе десет години работи во Интернационалната ракометна федерација и „изгорен“ вардарец. Тој на интернет го следи...

Ракомет 03.06.19 | 23:06

Во живо од плоштадот „Македонија“

Пренос во живо од пречекот на европскиот шампион РК Вардар <

Ракомет 03.06.19 | 23:03

Милосављев: Ми се плаче, Вардар ми е во срцето

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев во својата дебитантска сезона во вардаровиот тим стигна до шампионскиот трофеј во елитната лига. Ова е нестварно. Благодарност...

Ракомет 03.06.19 | 22:56

Карачиќ: Вардар мора да остане на свои нозе, ова со ништо не може да се купи!

Драго ми е за нас, за овие момци што толку се трудеа во текот на цела сезона, горд сум на нив. Имаше секакви моменти од повреди, финасии, што ли уште не. Но во тимот се создава...

Македонија 03.06.19 | 14:17

Ако не се Албанци, на навивачите ќе им пречат битолчани, државата е таа што треба да сака да се справи со нив

Премногу морализирате околу моронштината која постои и во најдемократските и најнапредните земји, реагира Ивор Мицковски за големиот број пријави за регистриран...

Ракомет 27.04.19 | 18:39

Kaко се прославуваа спортските успеси до неодамна, а како сега!

Бесплатни автобуси за граѓаните да можат да ги пречекаат своите херои на аеродром, пречек со сите почести од сите надлежни институции, специјална агенда на движење,...