Ознака: пребројување
Балкан 22.02.21 | 15:24

Забележани разни видови неправилности: Ќе се пребројуваат гласовите во 494 избирачки места на Косово

Централната изборна Комисија на Косово (ЦИК) одлучи денеска да се повтори броењето на гласовите во 494 избирачки места на кои се гласаше на вонредните парламентарни...

Свет 18.11.20 | 23:09

Трамп треба да плати осум милиони долари за ново пребројување на гласовите во Висконсин

Изборниот штаб на се уште актуелниот американски претседател Доналд Трамп бара пребројување на гласачките ливчиња во окрузите Дејн и Милвоки во државата Висконсин. Тоа...

Свет 06.11.20 | 18:34

Во Џорџија ќе има повторно пребројување на сите гласови од изборите

Официјални претставници на американската сојузна држава Џорџија, една од клучните за исходот од претседателските избори во САД, најавија дека ќе има пребројување на...

Македонија 16.07.20 | 22:04

Коалиција „Сега е време“: Изборните резултати се спорни

Жално е што дури и скоро 24 часа по завршувањето на изборниот процес, прелиминарните резултати на Државната изборна комисија сè уште недостасуваат. Недостаток на официјални...

Македонија 16.07.20 | 21:01

Јанушев: ДИК повторно пребројува по барање на ВМРО-ДПМНЕ

По барање на ВМРО-ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците, се со цел да се отстранат сите можности за било какви неправилности во однос на резултатите...

Македонија 16.07.20 | 17:17

Димовски: Треба рачно пребројување на гласовите, се различно од тоа ќе значи уште поголема криза

Треба да се спроведе рачно пребројување на гласовите, со увид од страна на сите заинтересирани партии, медиуми, организации, напиша на фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...