Ознака: правна држава
Македонија 04.12.19 | 21:01

Фрчкоски контра популизмот на СДСМ – граѓаните бараат правна држава

Љубомир Фрчкоски во вечерашната емисија „Топ Тема“ посочи дека иако власта со популизам сака да надомести за нивната неработа, тоа сепак кај граѓаните не поминува. Кога...

Колумни 29.11.19 | 15:01

Зоки, Зоки, ај „не прави глупости“ за 500 денари!?

Предраг Димитровски Се сеќавате ли на стариот виц за дресираниот папагал, што знаел и да зборува, а сопственикот го земал со себе на одмор, зашто дома немало кој да го...

Македонија 30.09.19 | 13:40

Пендаровски: Расчистувањето на последните афери е тест за правната држава

Правна сигурност е предуслов и за банкарскиот сектори и за бизнисот, со неа е поврзан и процесот на иселување на младите, иако се направени позитивни чекори од 2016 година...

Македонија 05.02.19 | 16:04

Владеењето на правото и правната држава се загрозени во Македонијa

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски втор ден ја продолжува посетата на Брисел на политичкото Собрание на Европската Народна Партија. Тој денеска најпрво...