Ознака: пратеничка
Македонија 07.11.20 | 22:35

Пратеничката Моника Зајкова, хоспитализирана на Инфективна: Понекогаш може да биде предоцна

Пратеничката Моника Зајкова од ЛДП е позитивна на корона вирус и е хоспитализирана на Инфективната клиника во Скопје. Таа вели дека и нејзините родители се позитивни,...

Македонија 13.10.20 | 14:09

Пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ позитивна на Ковид-19

Пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ е позитивна на Ковид-19, потврдуваат од пратеничката група. Според информациите на МИА, таа била позитивна на вирусот пред повеќе...

Балкан 23.09.20 | 11:45

Хрватска пратеничка избркана од Парламентот бидејќи одбила да стави маска

Претседателот на хрватскиот парламент, Гордан Јандроковиќ, ја избрка пратеничката Каролина Видовиќ-Кришто од собраниската сала затоа што ја извади заштитната маска. Пратеничка...

Балкан 05.08.20 | 23:02

Ние ја имаме Артина, а Србите Дијана како најмлада пратеничка

На вчерашната конститутивна седница на новиот македонски парламентарен состав 23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол од Коалицијата Алијанса...

Македонија 14.04.20 | 22:46

Македонска пратеничка позитивна на Ковид-19: Не знам, ниту пак можам да претпоставам од каде и кога сум се заразила

Првиот пратеник од македонското Собрание заболен од коронавирусот е пратеничката на СДСМ од Прилеп, Кети Смилеска. Таа од саботата е хоспитализирана во инфективното...

Македонија 10.05.19 | 14:20

Антикорупциска со прекрошна за пратеничката Ковачев, Иванов сè уште не платил за прекршочната

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ќе покрене прекршочна постапка против пратеничката Тања Ковачев, која не го запазила периодот од 30 дена за да...

Балкан 03.04.19 | 16:22

Јас одговарам пред граѓаните, не пред него: Црногорска пратеничка бара оставка од сопругот

Пратеничката на Социјалдемократската партија (СДП) од Црна Гора, Драгиња Вуксановиќ – Станоковиќ, бара оставка од нејзиниот сопруг, врховниот државен обвинител Ивица...

Балкан 23.03.19 | 18:45

Пратеничка на Сириза пет и пол години ја земала пензијата на својата почината мајка

Откако дел од медиумите објавија дека пет и пол години нелегално ја земала пензијата од нејзината почината мајка и ја очекува судење за долгови кон државата, кандидатката...