Ознака: пранкери
Свет 22.11.22 | 14:12

Полскиот претседател Анджеј Дуда нова жртва на руските пранкери: Не сакам војна со Русија им рекол мислејќи дека разговара со Макрон

Полскиот претседател Анджеј Дуда по падот на ракетата во источна Полска рекол дека не би сакал тој инцидент да доведе до војна со Русија. Дуда ова го кажува во разговор...

Свет 22.03.22 | 12:39

Пранкерите на Заев го наместиле Валас: Лажен Шмигаљ разговарал со британскиот министер за одбрана

Велика Британија денеска ја обвини Русија дека стои зад видеоповикот во кој едно лице лажно се претставува како премиер на Украина во разговор со министерот за одбрана,...

Свет 18.03.22 | 11:31

Британски министер на „тимс“ осум минути разговарал со лажен Зеленски

Британскиот министер за одбрана Бен Валас разговарал преку Мајкрософт тимс со лажен повикувач кој се претставил како украинскиот претседател Володимир Зеленски, а...

Македонија 05.11.21 | 19:48

Руските пранкери Вован и Лексус се збогуваа со Заев со фотографија од центарот на Скопје

Руските пранкери Вован и Лексус, познати по тоа што го насамарија Заев да мисли дека зборува со украинскиот премиер Петро Порошенко и активистката Грета Тунберг, ја...

Македонија 09.03.21 | 21:20

Со Џони Заев Инглиш сѐ е можно: Дали зборувал со МИ-6 или со руските пранкери за вакцини?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски се шегува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека преговарал со тајни служби за вакцините. Имајќи го предвид и неговото искуство...

Македонија 10.07.20 | 09:52

Цветанова: Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“…

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот премиер...

Македонија 08.07.20 | 21:43

Моментот кога Забрчанец се фалеше дека спречиле хибриден напад

Ноември минатата година владиниот советник за комуникации Марјан Забрчанец, се пофали дека разоткриле хибриден напад врз Kабинетот на премиерот Зоран Заев. Разговорот...

Македонија 08.07.20 | 21:34

Дури и го сменив името на државата, се фали Заев пред „Грета“

Во разговорот со руските пранкери Вован и Лексус, за кои тогашниот премиер Зоран Заев смета дека се еко-активистрака Грета Тунберг и нејзиниот татко, тој вели дека е...

Македонија 08.07.20 | 21:28

Заев: Макрон е ужасен човек

Во дел од разговорот на тогашниот премиер Зоран Заев со наводната Грета Тунберг и нејзиниот татко, кој е дел од најновиот пранкерски хит објавен денеска, тој говори...

Македонија 08.07.20 | 20:52

Го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти: Објавен разговорот на Заев со лажната Грета

Руските комичари Вован и Лексус денеска го објавија разговорот кој тогашниот премиер Зоран Заев го имал со „активистката против климатските промени Грета Тунберг...

Македонија 14.01.20 | 14:42

Го претставуваше Вартоломеј како нечесник, а сега го злоупотребува за изборен маркетинг

Зоран Заев и СДСМ продолжуваат да ја злоупотребуваат власта и државата во изборни цели. Зоран Заев е бесрамник кој што нудеше поткуп и го претстави ГГ Вартоломеј, Вселенскиот...

Македонија 14.01.20 | 11:35

Како Заев нудеше мито за Вартоломеј: 150.000 евра не се проблем

По вчерашната средба на лидерот на СДСМ со Вселенскиот Патријарх Вартоломеј јавноста е загрижена за исходот од разговорот со првиот човек на православните верници....

Свет 02.01.20 | 18:33

Пранкерите на Заев собираат донации за тоа кој разговор со Грета да го објават прв

Руските комичари Вован и Лексус открија дека тие стоеле зад разговорите со лажната Грета Тунберг. Еден од овие разговори бил снимен со Зоран Заев, а меѓу жртвите се и...

Македонија 28.11.19 | 18:46

Зеколи: Кај и да е, Јосип Броз ќе му се јави

По информацијата дека премиерот во заминување Зоран Заев повторно правеше телефонски муабет со лажен соговорник, тој повторно се најде на мета на потсмев. Пранкерите...

Македонија 28.11.19 | 13:26

Пранкерите се зажелеле за Заев, па пак му се јавиле: „Порошенко“ се претставил како Грета

Пред неколку дена, разоткривме хибриден напад врз Kабинетот на премиерот, при што беше злоупотребен идентитетот на младата екоактивистка Грета Тунберг, објави специјалниот...

Македонија 31.07.19 | 20:04

Забрчанец: Пранкерите ги активираа владините служби за спроведување протокол

Марјан Забрчанец, посебен советник за односи со јавност на премиерот Заев, во разговор за „Фокус“ вели дека акцискиот план беше предложен и изработен и поради случајот...

Македонија 29.07.19 | 22:39

Руските пранкери воодушевени од Заев, не можат да го заборават

Руските пранкери Владимир Кузњецов-Вован и Алексеј Стољаров-Лексус во интервју за „Политика“ повторно се осврнуваат на телефонските разговори што ги имале со премиерот ...

Македонија 12.07.19 | 08:54

Шекеринска очекува сајбер-упадите да продолжат

Разговорите на премиерот Заев со руските „комичари“ и измамници не ја ставиле во ризик безбедноста на земјата, смета министерката за одбрана Радмила Шекеринска, но...

Македонија 10.07.19 | 20:00

Какви ќе бидат односите меѓу Македонија и Украина откако Заев го нарече актуелниот претседател кловн

„Република“ денеска разговараше со комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател Петро Порошенко во разговорите со Зоран...