Ознака: позитивен
Филм 26.10.20 | 10:21

Иван Бекјарев, популарниот Курчубиќ, позитивен на коронавирус

Екипата на филмот „Некогаш во Србија“ го прекина снимањето на филмот во Лесковац во неделата откако беше утврдено дека член на филмската екипа, познатиот актер Иван...

Македонија 25.10.20 | 17:49

ЦЈЗ ги бара контактите на Амди Бајрам откако се утврди дека бил позитивен на ковид-19

Засега нема официјален одговор ниту од Центарот за јавно здравје ниту од Државниот санитарен и здравствен инспекторат колкумина контакти кои непосредно пред смртта...

Балкан 25.10.20 | 16:52

Бојко Борисов е заразен со ковид-19

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, објави дека е заразен со вирусот корона. Тој на својот фејсбук профил напиша: Иако РЗИ официјално го укина мојот карантин, јас во...

Останати спортови 25.10.20 | 12:21

Нов позитивен случај на Ковид-19 во светскиот тенис

Францускиот тенисер Лука Пуј на социјалните мрежи откри дека е заразен со корона вирус. Тој ќе помине седумдневен карантин, по што ќе направи втор тест. Полуфиналистот...

Македонија 24.10.20 | 18:46

Амди Бајрам бил позитивен на тестот за ковид-19

Денеска, на 64-годишна возраст, во болницата „Филип Втори“ почина поранешниот пратеник и актуелен лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам. Бајрам имал...

Македонија 24.10.20 | 10:43

Четири дена по средбата со Османи, словенечкиот министер Логар е позитивен на Ковид-19

Словенечкиот министер за надворешни работи, Анже Логар, е позитивен на корона вирусот по патувањето во балтичките земји. Министерот Логар е позитивен по рутински тест...

Свет 24.10.20 | 10:17

Претседателот на Полска позитивен на Ковид-19

Претседателот на Полска, Анджеј Дуда е позитивен на корона вирус. Претседателот вчера е тестиран на вирусот и резултатот е позитивен. Ние сме во постојан контакт со...

Здравје 22.10.20 | 22:10

Никола Попоски позитивен на корона вирус

Поранешниот министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски е позитивен на коронавирусот. Оваа информација тој ја сподели на социјалната мрежа...

Фудбал 21.10.20 | 22:34

По 21 ден Елмас и понатаму со корона

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо соопшти дека нема да може да смета на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас затоа што тој сè уште позитивен на коронавирус. Зелински...

Свет 21.10.20 | 19:12

Министерот за здравство на Германија е позитивен на ковид-19

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан е позитивен на ковид-19, потврди денеска Министерството. Тој во карантин дознал дека е позитивен, јавува ДПА. Шпан бил тестиран...

Македонија 21.10.20 | 18:25

Поразителни дневни податоци: Секој четврти ковид-тест во Македонија бил позитивен

Последните бројки објавени од Министерството за здравство покажуваат алармантно ниво на раширеноста на епидемијата на Ковид-19 во Македонија. Регистарот на Министерството...

Македонија 21.10.20 | 16:12

Ученик од основно во Велес позитивен на Ковид-19, во изолација се 20 ученици, наставничка и директор

Еден ученик од Основното учлиште „Блаже Конески“ во Велес, е заразен со Ковид-19, а во самоизолација се 16 негови соученици и наставничката. Како што информира на прес-конференција...

Останати спортови 16.10.20 | 11:59

Коските ме болеа и имав лесна треска: Роси позитивен на коронавирус

Возачот на Јамаха, Валентино Роси е позитивен на коронавирусот, објави новинарот Сајмон Патерсон. Досега, ниту еден позитивен случај на новиот вирус не влијаеше на продолжението...

Македонија 15.10.20 | 12:57

Затворски полицаец од штипскиот затвор е позитивен на Ковид-19

Затворски полицаец од затворот во Штип, кој девет дена не бил на работа, е заразен со Ковид-19. Како што информира директорот на Затвор-Штип, Мики Тодоров, со овој случај,...

Фудбал 14.10.20 | 11:23

Први фотографии од Роналдо во самоизолација

Фудбалскиот сојуз на Португалија во вторникот ја објави веста дека најдобриот играч, Кристијано Роналдо е позитивен на корона. Откако дозна дека има Ковид-19, Роналдо...

Скопје 05.10.20 | 20:07

Градоначалникот на Бутел e позитивен на Ковид-19, вчера имал маалска средба со граѓани

Градоначалникот на Бутел Велимир Смилевски e позитивен на Ковид-19. Тој на својот Фејсбук профил пишува дека по малите симптоми кои ги почувствувал, веднаш направил тестирање...

Фудбал 24.09.20 | 19:38

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

апаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се зарази со коронавирус, се наведува во официјалната веб-страница на клубот. Триесет и осумгодишниот Швеѓанец, поради позитивен...

Фудбал 21.09.20 | 18:50

Гундоган позитивен на Ковид-19: Го пропушта првиот натпревар на Манчестер Сити

Eден од клучните фудбалери на Манчестер Сити, Илкај Гундоган, нема да биде во можност да настапи во првиот меч на тимот во новата сезона од Премиерлигата, поради позитивен...

Свет 19.09.20 | 09:59

Министерот за финансии на Франција позитивен на Ковид-19

Министерот за финансии на Франција, Бруно ле Мер, соопшти дека е позитивен на коронавирус. Тој на „Твитер“ напиша дека немал симптоми и дека ќе продолжи со работа од...

Македонија 16.09.20 | 12:52

Брат Љубе заразен со корона вирус: Во карантин во Челопек прави ајвар и лутеница

Претседателот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи, Љубе Бошковски е заразен со корона вирус. Како што пишува „ммс.мк“, Бошковски има...