Ознака: повреди
Црна хроника 15.08.20 | 11:39

Дете со тешки повреди на главата и во бесознание пренесено на клиника во Скопје

Во судар помеѓу две возила на патот Чашка – Голозинци кај село Голозинци повредени се седум лица од две возила, меѓу кои две деца. Како што информира началничката на...

Македонија 04.08.20 | 16:30

Вонредната супервизија во ДИК утврдила повреди на прописите за заштита на личните податоци

Агенцијата за заштита на личните податоци (АЗЛП) во врска со инцидентот што се случи на 15 јули 2020, за денот на изборите на веб страницата на Државната изборна комисија...

Црна хроника 26.12.19 | 16:48

Бебе со повреди донесено на Клиники, дадилката прва ги пријавила

Вчера во 12.50 часот СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив било донесено 16-месечно женско бебе од Скопје со повреди. Во разговор...

Црна хроника 13.11.19 | 10:43

Штип: Со моторот удрил во паркирано возило, со тешки повреди пренесен на Клиника

Вчера на улицата „Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл управуван од 47-годишен штипјанец, удри во паркирано патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки, по што падна...

Црна хроника 08.11.19 | 15:07

На девојка ѝ се запалил автомобилот во движење, со повреди од пожарот итно пренесена на Клиника

Во СВР Скопје вчера во 23.55 часот било пријавено дека на булевар „Трета македонска бригада“ во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило „форд фокус’’, со скопски...

Црна хроника 31.10.19 | 15:16

Радовишанец со возилото се качил на тротоар, удрил во две лица па избегал

Засега непознат возач, кој управувал автомобил марка „сеат“, вчера во селото Подареш, Радовишко, удрил во моторциклист и пешак и им нанел тешки телесни повреди по што...

Фудбал 27.09.19 | 23:30

Помодрено око, крв, исекотини: Македонскиот фудбалер Ејупи со сериозни повреди по нападот

Македонскиот фудбалер со албанско потекло, Музафер Ејупи, кој настапува за хрватски Славен Белупо, пред два дена во Копривница беше нападнат од постар човек, кој го...

Фудбал 26.02.19 | 09:40

Рекордерот по бројот на повреди, Абу Диаби замина во пензија

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Абу Диаби ја заврши фудбалската кариера на 32-годишна возраст која ќе се памети по неверојатниот број на повреди. Додека беше во Арсенал,...