Ознака: повреда
Црна хроника 23.06.20 | 11:31

Тешко повреден градежник во Неготино

Работникот С.М.(50) од село Криволак, при изведување на градежни работи во фирма на ул.„Железничка“, во Неготино, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.Тој бил пренесен...

Калеидоскоп 09.01.20 | 22:40

Двегодишното девојче ќе пати до крајот на животот по ударот од топчето по глава

Двегодишнотo девојче, кое во мај беше погодено од бејзбол топче во главата, ќе остане со трајни оштетувања на мозокот и до крајот на животот ќе треба да пие лекови, изјави...

Здравје 11.11.19 | 13:55

Дванаесетгодишно дете е на КАРИЛ, се повредило на игралиште

Дванаесетгодишно дете е на Универзитетската клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) откако викендов се повредило на игралиште. Малиот Ангел,...

Црна хроника 31.10.19 | 11:43

Вработен на МВР со службено возило удри во малолетник, детето пренесено во болница

Возило сопственост на Министерството за внатрешни работи вчера удрило во малолетно лице. Несреќата, се случила во 11.35 часот после кружниот тек од улиците „Коста Новаковиќ“...

Црна хроника 30.10.19 | 12:16

Несреќа во Куманово, повредени 10 градежни работници

Десет работници се повредени при изведување на градежни активности на локација на улиците „Васко Карангелевски“ и „АВНОЈ“ во Куманово, информираат денеска од Општата...

Естрада 10.09.19 | 10:17

Лазиќ: Мојата Марина се жали што ретко имаме секс, но страв ми е да не скршам колк

Мојата Марина постојано се жали што ретко имаме секс во последно време, признава српскиот пејач Дарко Лазиќ, кој со својата вереница неодамна доби син. Тоа не беше случај...

Црна хроника 30.07.19 | 15:13

Несреќа во пекара: Машина за сечење тесто и ја повредила раката

Со тешки повреди на раката жена од Демир Хисар била пренесена во болница откако се повредила на машина за сечење тесто во пекара. МВР информира дека во 23,15 часот било...

Црна хроника 02.07.19 | 16:57

Повредена жена во фабрика во Кавадарци

Жена на возраст од триесетина години била повредена попладнево во фабрика во Кавадарци. Оваа информација ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Увидот...

Македонија 19.04.19 | 11:45

Беслатната телефонска линија на која граѓаните ќе можат да пријават повреда на избирачкото право

Во канцеларијата на Народниoт правобранител в недела, на денот на одржувањето на првиот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник...

Останати спортови 16.04.19 | 11:16

Надал ја санираше повредата на коленото

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, кој закрепнува по повредата на коленото добиена на мечот со Карен Хачанов на турнирот во Индијан Велс, зборуваше за неговата состојба....

Ракомет 03.04.19 | 22:48

Дисингер нема скршеница, туку само дислокација

Екипата на Вардар соопшти дека вечерва во болница во Брест се направени првични прегледи на левиот бек на Вардар, Кристијан Дисингер и дека најверојатно се работи за...

Црна хроника 12.02.19 | 10:54

Тешко повреден мотоциклист итно пренесен на Клиника

Вчера во 11.50 часот на патот с. Големо Радобил – Прилеп, Д.Д.(24) од село Големо Радобил, управувајќи мотоцикл „хонда“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал...

Црна хроника 01.02.19 | 10:48

Повреден работник во фабрика за мебел

Вчера околу 16 часот, пријавено е дека 28-годишниот гостиварец Н.Н. се повредил работејќи на циркулар во фабрика за мебел во гостиварска Горна Бањица. Сечејќи со машината,...

Фудбал 22.01.19 | 09:48

Го чека пауза од шест до девет месеци, заврши сезоната за Белерин

Шпанскиот дефанзивец Ектор Белерин ја заврши сезоната поради повредата на предните вкрстени лигаменти на левото колено. Шпанецот се повреди во саботата на натпреварот...

Црна хроника 26.12.18 | 10:19

Патник се повредил во автобус на ЈСП, со тешки повреди пренесен на Клинички

И.Т.(84) од Скопје, патник во автобус на ЈСП, се повредил вчера околу 11 часот додека автобусот бил во движење. Со возило на брза помош бил пренесен во комплекс клиники “Мајка...