Ознака: повлекување
Свет 01.07.20 | 18:15

Франција се повлече од поморската мисија на НАТО во Средоземното море

Франција го извести НАТО дека го прекинува своето учество во операциите во Средоземното море откако ги доби резултатите од истрагата за инцидентот помеѓу турските...

Свет 16.06.20 | 09:11

Трамп го потврди планот за намалување на трупите во Германија

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека САД ќе го намалат бројот на своите сили во Германија на 25.000 американски војници. Ова изјава значи дека Трамп...

Музика 30.11.19 | 23:23

Унгарија се повлече од учеството на Евровизија, а ова е причината

Нациналната телевизија објави дека Унгарија нема да учествува на Евровизија 2020. „Гардијан“, пишува дека Унгарците се откажале од конкуренцијата затоа што Евровизија...

Македонија 12.11.19 | 12:58

Заев за Законот за јавни собири: Ги слушнавме реакциите на граѓаните и веднаш реагиравме

Законот за јавни собири кој требаше денеска да биде на дневен ред на владината седница експресно беше повлечен поради реакции на граѓаните. На прес конференцијата која...

Црна хроника 21.10.19 | 20:24

Обвинителката се повлече од случајот за малата Тамара Димовска

Обвинителката Наташа Гоџовска се повлекува од случајот со малата Тамара Димовска. Без образложение денеска не се појави на рочиштето против 12 темина обвинети, а само...