Ознака: повлечена
Економија 11.08.21 | 23:19

Хрватското министерство за земјоделие ја повлече туната „Рио Маре“, можно е присуство на метал во содржината

Хрватското министерство за земјоделство денеска го отповика, поради можни парчиња метал во содржината, производот со потекло од Италија Рио Маре – туна во маслиново...

Свет 13.05.21 | 18:15

Норвешка официјално ја повлече Астра Зенека од програмата за вакцинација

Норвешка ја повлече вакцината Астра Зенека од својата програма за вакцинирање против ковид-19, објави премиерката Ерна Солберг. Солберг рече дека одлуката е заснована...

Македонија 19.09.20 | 14:39

Езерата ни исчезнуваат пред наши очи: Ни се заканува вистинска еколошка катастрофа

Македонија е соочена со вистинска еколошка катастрофа. Водите на езерата рапидно се повлекуваат оставајќи зад себе глетка која вознемирува и предупредува дека ако...