Ознака: потврда
Свет 22.11.21 | 15:56

Чешка и Словачка забранија влез за невакцинирани во угостителските објекти

Луѓето коишто не се вакцинирани против корона вирусот, ниту, пак, имаат доказ дека неодамна го прлежале, од денеска нема да можат да влезат во угостителските објекти...

Свет 15.01.21 | 15:40

ЕК е за воведување европска потврда за вакцинација

ЕУ поддржува воведување потврда за вакцинирање против новиот коронавирус што би била „взаемно призната“. Тоа го изјави претседателката на Европската комисија Урсула...

Свет 14.12.20 | 16:05

Бајден треба денеска да добие потврда за победата од Американскиот изборен колеџ

Џозеф Бајден денеска треба официјално да биде прогласен за 46. претседател на САД од Изборниот колеџ, составен од 538 претставници од 50 сојузни држави и областа Колумбија....

Македонија 14.09.20 | 17:18

Ќе се пролонгира рокот за добивање потврда од специјалист за хронично болните лица

Од Министерството за здравство соопштија дека, хронично болните лица до 23-ти септември треба да посетат специјалист и да добијат потврда со која поради нивната дијагноза...

Македонија 11.09.20 | 08:51

Хронично болните треба да земат потврда од специјалист до 23 септември

Хронично болните имаат рок до 23 септември да посетат специјалист и да добијат потврда со која поради нивната дијагноза и состојба нема да можат да се вратат на работа. Со...

Економија 10.03.20 | 22:46

Дамјан Манчевски: Отсуството од работа поради коронавирусот родителот ќе го регулира со потврда од градинка или од училиште

Поради мерката за прекин на образовниот процес со цел спречување на ширењето на коронавирусот, родителот кој нема да доаѓа на работа треба да обезбеди соодветна потврда...