Ознака: потекло на имот
Македонија 09.10.20 | 11:50

Да му честитам на вкусот, исклучително добра локација, а како заработи за хациендата наскоро ќе се испита, мупорача Николоски за Заев

Драго ми е што аферата за имотот во Грција излегоа од медиум надвор од државата, за да не може да каже СДСМ дека ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, туку тоа се информации од кредибилен...

Македонија 31.07.20 | 08:44

Мицкоски: Во првите 100 дена од новото собрание ќе бараме да се изгласа закон за испитување на потеклото на имот

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Што не е јасно на ТВ Алфа, побара идниот парламент во првите 100 дена да го усвои законот...

Македонија 12.07.20 | 14:39

Николоски: После 15 јули ќе се донесе овој закон и ќе се испита потеклото на капиталот да знаеме кој работел чесно, а да знаеме кој работел нечесно

Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, Александар Николоски денеска на последниот ден од изборната кампања, пред жителите на општина Росоман,...

Македонија 11.07.20 | 22:00

Jанушев: Да видиме дали Заев навистина само 70.000 колку што пријавил

енералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Третата изборна единица Игор Јанушев ги повика кратовчани масовно да излезат и да го дадат својот глас на 15 јули. – Деновиве...

Македонија 28.06.20 | 19:51

Николоски: Со закон ќе се испита потеклото на имотот на сите политичари и јавни личности

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во четвртата изборна единица, Александар Николоски на денешниот митинг во општина Новаци рече дека трет...

Македонија 28.12.19 | 11:42

Десет пати зголемен имотот на Заеви откако се на власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Македонската радио телевизија истакна дека откако се СДСМ и Зоран Заев на власт, семејството на Заев имотот...

Македонија 20.12.19 | 00:02

Премиерот ни е сиромашен, но роднините му се милионери: Да се испита потеклото на имотот на сите лидери на политички партии

Ветингот кој што го предлага ВМРО-ДПМНЕ е за доброто на целата држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој гостуваше во емисијата „Клик плус“...

Македонија 27.11.19 | 08:59

Мицкоски: Ќе направиме проверка на потеклото на имотот на политичарите

Ако сакаме вистински нешто да направиме во државава, треба да ја намалиме корупцијата, дециден е претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој синоќа беше гостин...

Балкан 27.10.19 | 20:53

Албанско обвинителство: Со пари од корупција македонски функционери купувале имот во Албанија

Судот во Драч денеска ја преиспита одлуката, за определување на притвор за 20 лица вклучени во скандалот за отуѓување на земјиштето во областа на заливот Лалзи во соседна...

Економија 21.10.19 | 21:57

Економскиот криминал да не застарува, закон за ревизија на имот на политичари

Во интервју за телевизија „Клан“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој меѓу останатото осврнувајќи се економскиот криминал посочи дека бара...

Економија 19.10.19 | 10:41

Мицкоски: Секој политичар да подлежи на еден вид ревизија, да се провери потеклото на имот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби,...

Македонија 26.06.19 | 08:20

Муареми: Комплетно ќе прочешламе како Иванов дошол до становите

Претседателката на антикорупциската комисија Билјана Ивановска посочи дека доколку Антикорупциска утврди дека имотот на одреден функционер се зголемил значително...