Ознака: посушје
Балкан 03.01.21 | 21:21

Ќе се испрашуваат и луѓе за смртта на тинејџерите во Посушје, потврди началникот на полицијата

Началникот на полицијата на кантонот Западна Херцеговина, Милан Галиќ, потврди дека истрагата за тинејџерите кои трагично ги загубија животите на новогодишната ноќ...

Балкан 03.01.21 | 09:28

Детали како се случила трагедијата во која загинаа осумте тинејџери во Посушје

Агрегатот за струја што се користел за загревање на викендичката во која на новогодишната ноќ се задушија осум тинејџери во Посушје бил во оставата, чајната кујна...

Балкан 02.01.21 | 07:58

Трогателни сцени: Скршени од болка, родителите на осумте починати тинџејџери на местото на трагедијата

Вистинска драма се случувала кога роднините и родителите на починатите тинејџери пристигнале на местото каде што се случи трагедијата во Бих, кога осум тинејџери на...