Ознака: посебен сообраќаен режим во Скопје
Сервиси 28.11.23 | 08:42

Важно: И денеска затворени неколку улици и изменети неколку автобуски линии

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе се одржува...

Скопје 24.11.23 | 08:46

Оставете ги автомобилите дома: И денеска посебен сообраќаен режим во Скопје

Поради одржување на два најавени протеста, денеска од 11 до 14:30 часот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на...

Сервиси 20.11.23 | 22:55

Подгответе нерви: Утре и задутре посебен режим низ поголемиот дел од Скопје

МВР информира дека утре и задутре, поради пристигнувањето на поголем број на странски делегации, ќе има посебен сообраќаен режим на поширокото градско подрачје во Скопје. Во...

Скопје 12.11.23 | 15:20

В понеделник и вторник Центарот блокиран за сообраќај, доаѓа претседателот на бугарското собрание

Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре, поради посета на делегација предводена од претседателот на Народното собрание на Република Бугарија,...

Скопје 28.09.23 | 08:23

Посебен режим на сообраќај во Скопје

Во централното градско подрачје во Скопје денеска од 9:00 часот ќе биде спроведен посебен сообраќаен режим поради одржување синдикален протест. Протестот ќе се одвива...

Сервиси 12.09.23 | 08:40

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради протест пред Влада

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска во периодот од 10 до 12 часот, поради одржување на протест пред Владата, Единицата за безбедност на патниот...

Скопје 02.06.23 | 08:59

Денеска и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Единицата за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи – Скопје денеска и утре поради претстојниот верскиот празник Задушница ќе преземе...

Скопје 29.05.23 | 19:33

Сообраќаен хаос утре во Скопје   

Утре (30.05.2023) со почеток во 08.00 часот, Министерството за внатрешни работи во координација со Амбасадата на САД ќе  спроведе вежба, при што од страна на Единицата за безбедност...

Сервиси 01.05.23 | 09:46

Посебен режим на сообраќај во Скопје поради најавените првомајски протести

СВР Скопје денеска ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по неколку сообраќајници во центарот на Скопје поради одржување два синдикални првомајски протеста. ССМ...

Сервиси 27.03.23 | 18:20

Утре и задутре посебен сообраќаен режим низ Скопје

Утре и задутре во Скопје ќе има посебен режим на сообраќајот поради посетата на австрискиот претседател Александер Ван Дер Белен. Министерството за внатрешни работи...

Скопје 08.03.23 | 16:43

Посебен режим на сообраќај попладнево во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека денеска поради најавено одржување на Марш за женски права, со почеток во 18:00 часот, полициски службеници...

Сервиси 18.02.23 | 08:26

Посебен сообраќаен режим низ Скопје

Поради верскиот празник Задушница, денеска, во Скопје ќе бидат преземени мерки за посебен режим на сообраќај за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот, соопшти...

Скопје 14.11.22 | 07:40

Не тргнувајте низ град со возило, доаѓа Еди Рама

СВР Скопје за денеска најави мерки за посебен режим на сообраќај по сообраќајниците во поширокото централно подрачје на Скопје поради делегацијата од Република Албанија,...

Сервиси 05.09.22 | 16:11

Од утре до петок посебен сообраќаен режим во Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека утре и задутре во официјална посета на Македонија ќе престојува претседателката на Словачка, Зузана Чапутова. На...

Скопје 19.06.22 | 10:53

Поради посетата на финската премиерка Марин утре и задутре посебен режим на сообраќај во Скопје

Поради официјална посета на премиерката на Република Финска, Сана Марин утре и задутре во Скопје ќе биде воведен посебен режим на сообраќај, информира Министерството...