Ознака: поранешни министри
Македонија 20.06.19 | 20:44

Коѕијас и тројца поранешни министри бараат од ЕУ почеток на преговорите со Скопје и Тирана

Четворица поранешни министри за надворешни работи на Албанија, Грција, Кипар и Бугарија ја повикаа Европската унија веднаш да започне пристапни преговори со Македонија...

Македонија 04.02.19 | 11:45

Вознемирувачко: „Алфите“ насилно влегоа во домот на пратеникот Љупчо Димовски

Вака изгледа влезната врата од домот на пратеникот Љупчо Димовски, поранешен министер за земјоделство, кој во петокот беше приведен. Сабота сабајле, 02.02.19. Полицијата...

Македонија 01.02.19 | 14:31

Димовски си замина, останатите тројца осомничени сè уште се во Кривичниот суд

Поранешниот министер за земјоделиство и актуелен пратеник во Собранието Љупчо Димовски си замина со приватно возило по распитот во Кривичниот суд во Скопје, во врска...

Македонија 01.02.19 | 12:35

Судот одлучува дали ќе има притвор, министрите го оштетиле буџетот за 1,4 милиони евра

Судија на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 одлучува по предлог на надлежен јавен обвинител за определување мерка притвор за четворицата поранешни министри...

Македонија 01.02.19 | 12:29

Спасовски: Приведени се сите четворица поранешни министри

МВР во соработка со обвинителството денеска спроведе акција за приведување на четворица поранешни министри и заменици за земјоделство во врска со истрагата за злупотреба...