Ознака: попусти
Свет 05.06.22 | 19:32

Германците стравуваат како да врзат крај со крај

Многу Германци се почесто бараат попусти или се откажуваат од купување поради високите цени, а голем дел од потрошувачите се плашат дека нема да можат да врзат крај...

Економија 05.04.21 | 11:11

Бесплатен паркинг и влезници, попусти во кафани и хотели за српските туристи во Македонија

Бесплатни влезници за сите музеи, бесплатен паркинг во сите градови, попуст во сите угостителски објекти, попуст во сместувачките капацитети и брз трансвер на граничните...

Свет 25.01.21 | 12:00

Ќе има големи распродажби на облека и чевли во Виена откако ќе се укинат мерките

Австриското Здружение на трговци соопшти дека по укинувањето на рестриктивните мерки воведени поради Ковид-19 ќе уследи голем бран на распродажби, посебно во конфенциската...

Астро 31.12.20 | 19:47

Бикот брка попусти, Стрелецот создава најдобра атмосфера: Како се подготвува секој хороскопски знак за празниците?

Некои луѓе сакаат да го украсуваат својот дом, некои да подготвуваат вкусни јадења, а некои да го разбудат детето во себе. Секој има свои омилени зимски ритуали, а во...

Балкан 29.11.19 | 10:25

Попусти и уживање: Во јануари хотелите во Солун по пониски цени

Во ноември можеби и да не постои „Hotel Black Friday“, но затоа во јануари ќе надоместиме со „Hotel Black Weekends“, соопштуваат од Сојузот на хотелиери на Солун. Тие најавуваат дека...