Ознака: поништени решенија
Македонија 18.02.20 | 15:50

Владата пак поништи решенија за распоредување и наредби за извршување работи во МВР донесени од Чулев

Владата на денешната седница донесе одлука за поништување на решенијата за распоредување на работно место и наредби за извршување работи и задачи донесени од министерот...

Македонија 16.02.20 | 01:56

Владата поништи пет распоредувања на Чулев во МВР

На деветтата седница на техничката влада, што се одржа доцна синоќа, Владата донесе одлука и за поништување на решенијата за распоредување на работно место, донесени...

Македонија 10.02.20 | 14:04

Чулев до Спасовски: Ќе понесете ли политичка одговорност доколку укинувањето на решенијата предизвика безбедносни импликации

Вчера на седницата на Владата беше донесена, а утрово рано во Службен весник беше објавена одлуката на Владата за поништување на сите решенија за распоредување на работно...

Македонија 10.02.20 | 08:42

Владата ги поништи распоредувањата на Чулев во МВР

Решенијата за распоредување во Министерството за внатрешни работи кои беа деонесени пред 3-4 дена од страна на министерот за внатрешни работи Наке Чулев, на ноќната...