Ознака: поминат рок
Македонија 17.04.22 | 16:42

СПМ до Спасовски: Со конзерва грав во 3 наутро не се создава задоволна полиција

Реакција од Синдикатот на полицијата во Македонија до министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, насловена „Со конзерва грав во 03 наутро не се создава задоволна...

Балкан 16.03.22 | 12:28

Во депо за отпад во Косово откриени 36 тони месо со истечен рок

Косовската полиција уапсила две лица и запленила 36.180 килограми месо со истечен рок во месноста Захаќ во градот Пеќ, јави дописникот на МИА од Приштина. Според соопштението,...

Македонија 06.01.22 | 17:27

Се даваат вакицни „фајзер“ со поминат рок

Рокот на „фајзер“ вакцините истекол на 31 декември, но истите продолжуваат да се аплицираат, пренесува Телма. Медицинските лица на вакциналните пунктови ги известуваат...

Твитови 21.10.21 | 14:15

Делеле поткуп со поминат рок…

Ова се артиклите со поминат рок што сдс како поткуп ги делеше на Кале кај ромите. pic.twitter.com/5y8fSbuBtf — 👌КАуркаТА👌 (@Kaurkata903) October 21, 2021

Македонија 01.10.21 | 18:13

Им помина рокот: Ќе се уништат 13 илјади „фајзер“ вакцини донирани од Бугарија

Тринаесет илјади дози на „фајзер“ вакцини против ковид-19, кои Македонија ги доби како донација од Бугарија ќе бидат уништени како медицински отпад, велат од Министерството...

Свет 18.09.21 | 09:22

Стотици Германци по грешка примиле вакцина со поминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на кои им истекол рокот, случајно им биле...

Економија 14.03.21 | 20:34

Запленетиот путер со поминат рок утре ќе се уништи на „Дрисла“

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вечерва соопшти дека се запленети вкупно 4,5 тони путер со поминат рок кој утре ќе биде уништен на „Дрисла“. Во соопштението...

Здравје 11.01.19 | 17:25

МЗ: На 635 кутии од МРП вакцината има погрешно залепени декларации, вакцините се со важечки рок и проверен квалитет

Извршена е внатрешна контрола во сите здравствени домови, при што е утврдено дека во вакциналните пунктови се пронајдени 635 кутии од МРП вакцината, на кои стојат погрешно...

Здравје 11.01.19 | 12:48

Откриени нови вакцини со декларации со истечен рок

Нови вакцини со декларации со истечен рок се најдени при инспекцискиот надзор на терен во вакциналните пунктови, еден ден пред посетата на претставници од белгискиот...