Ознака: помен
Македонија 27.03.21 | 23:02

Уништени цвеќињата на тетовско Кале каде беше оддадена почит за бранителите од 2001

Само неколку часа по настанот што Одборот на бранители, на тетовското Кале го организираше во чест на бранителите за успешно завршената операција за ослободување на...

Естрада 15.01.21 | 13:06

Запалија свеќа, синот служеше пченица: Цеца со Вељко и Анастасија одржа помен на Аркан

Денеска се навршува 21 година од убиството на сопругот на Цеца Жељко Ражнатовиќ Аркан. Семејството како и секоја година, така и оваа се појави на неговиот гроб за да го...

Калеидоскоп 15.01.20 | 11:50

Црн шешир, наочари и бунда: Цеца и после 20 години не го прежалила Аркан, а само неа ја нема на поменот

Секоја година на 15 јануaри вдовицата на Аркан, Цеца Ражантовиќ излегува на гробишта како би одала помен на починатиот сопруг, а со неа и нејзините деца Анастасија и Вељко....

Калеидоскоп 14.01.20 | 21:55

Поп на помен на бранителите рече „нашата независна држава“, а присутните едногласно го коригираа: Македонија, попе!

Присутните на помен за македонските бранители биле сведоци на несекојдневен настан. На поменот попот од Македонската православна црква во својата порака им оддава...

Естрада 10.08.19 | 19:27

Колегите и семејството на гробот на Шаулиќ: Тажна слика од шестмесечниот помен

Денеска се одбележа шестмесечниот помен за кралот на народната музика Шабан Шаулиќ кој загина во сообраќајна несреќа во Германија. Поменот се одржа на Новите гробишта...

Калеидоскоп 28.06.19 | 09:30

В сабота помен за Влатко Илиевски

Семејството на Влатко Илиевски соопшти дека во сабота на 29 јуни од 10 часот ќе се одржи едногодишен помен за прерано починатиот пејач. Поменот ќе се одржи градските гробишта...