Ознака: полов напад
Црна хроника 05.10.21 | 18:06

Притвор од 30 дена за 69-годишен тетовчанец осомничен за полов напад врз дете

Судија во претходна постапка денеска одреди мерка притвор во траење од 30 дена за 69-годишен маж од Тетово кој се осмничи за кривично дело полов напад врз дете. Тој вчеравечер...

Црна хроника 05.08.21 | 11:07

Mонструм во Битола: 72-годишен маж полово нападнал 10-годишно девојче

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 72 години, осомничено дека сторило кривично дело –...

Црна хроника 29.10.20 | 17:22

Родител-монструм: Taтко од Прилеп три години си ја силувал ќерката

Одделението за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „задоволување...

Црна хроника 22.07.20 | 15:04

Хорор во Тиквешко, докторка пријави полов напад врз шестгодишно дете

Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко, дознава МИА. Заради заштита на детето, нема да биде објавено за која општина станува...

Црна хроника 25.06.20 | 13:38

Притворен чичкото кој сексуално ја нападна својата 13-годишна внука

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против жител на битолско село, за сторено кривично дело „полов напад врз дете...

Црна хроника 21.05.20 | 11:44

Го излажал дека ќе го носи на учичиште, скопјанец извршил полово дејствие врз негово 12-годишно дете

Скопското обвинителство поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 39 години за кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило 14 години, информираат...

Црна хроника 03.04.20 | 20:47

Го намамил во училиште и го нападнал: Побаран притвор за полов напад врз дете

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, жител на гостиварско село, на возраст од 67 години за сторено...

Црна хроника 23.12.19 | 12:26

Битолчанец осомничен дека сексуално се изживувал врз неговите деца од 6, 8 и 13 години

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 58-години, осомничено дека сторило три продолжени...

Црна хроника 05.12.19 | 17:18

Осум години затвор за тренер по стрелаштво од Кавадарци кој извршил полов напад врз малолетна ученичка

Основниот суд Велес му пресуди осум години затвор на кавадарчанецот Благој Пешиќ (69) за полов напад врз дете кое не навршило 14 години, пишува сдк.мк. Пресудата ја изрече...